Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski? Kto jedzie na Eurowizję Junior?

2020-09-27 20:23 kg
Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020
Autor: materiały TVP

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci to zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych dla młodych wokalistów. O udziale w nim marzą wszystkie uzdolnione wokalnie dzieci, które wiążą swoją przyszłość właśnie z muzyką. Tegoroczna Eurowizja Junior zbliża się wielkimi krokami. 27 września odbył się wielki finał programu Szansa na Sukces, podczas którego poznaliśmy reprezentanta naszego kraju. Kto jedzie na Eurowizję Junior 2020?

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski? Kto jedzie na Eurowizję Junior? w tym roku, podobnie jak w zeszłym preselekcje do Eurowizji Junior zostały przeprowadzone w telewizyjnym programie Szansa na Sukces. Podczas trzech półfinałów jurorzy wyłonili zwyciężczynie: Alę Tracz, Agatę Serwin oraz Lenę Marzec, które w wielkim finale walczyły o bilet na Eurowizję Junior 2020. Każda z młodych wokalistek wykonała po dwie piosenki. Pierwszy utwór pochodził z listy utworów wybranych przez producenta do danego odcinka audycji, w którym brał udział uczestnik, ale nie ten sam, którym uczestnik wygrał odcinek Audycji. Drugą piosenką była ta, która powstała dla finalistki specjalnie z myślą o Eurowizji Junior 2020. O tym, kto będzie reprezentantem Polski zadecydowali jurorzy: Cleo, Viki Gabor oraz Dawid Kwiatkowski, a także widzowie w głosowaniu SMS-owym. Która z młodych wokalistek okazała się najlepsza?

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski? 

Eurowizja Junior po raz drugi z rzędu zostanie zorganizowana w Polsce. Konkurs odbędzie się już 29 listopada 2020 roku w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć. Hasłem przewodnim imprezy będzie Move The World, czyli Rusz Światem. Hasło nawiązuje do idei działania dla dobra całego świata, podkreśla siłę, pasję, miłość i wzajemne wsparcie. W roli polskiego reprezentanta wystąpi Ala Tracz! To właśnie ona okazała się najlepsza podczas finału programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020 i wraz z piosenką I'll Be Standing powalczy o trzecie zwycięstwo Polski w konkursie.

Wnuczka Grażyny Szapołowskiej w The Voice of Poland! [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze