Eurowizja Junior 2020 - kiedy, bilety, głosowanie, uczestnicy, godziny, Polska, reprezentant

Eurowizja Junior
Autor: Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Eurowizja junior 2020 już puka do drzwi! Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci rozpocznie się lada moment, dlatego też na ESKA.pl zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje. Kiedy dokładnie odbędzie się Eurowizja Junior? Jak wygląda między innymi sprawa biletów, głosowania oraz uczestników? Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie poniżej!

Spis treści

 1. Eurowizja Junior 2020 - kiedy?
 2. Eurowizja Junior 2020 - bilety
 3. Eurowizja Junior 2020 - głosowanie
 4. Eurowizja Junior 2020 - uczestnicy
 5. Eurowizja Junior 2020 - godziny
 6. Eurowizja Junior 2020 - Polska
 7. Eurowizja Junior 2020 - reprezentant

Eurowizja junior 2020 zbliża się wielkimi krokami, dlatego też postanowiliśmy na ESKA.pl zabrać dla was wszystkie najważniejsze informacje w całość i stworzyć artykuł o Eurowizji Junior w pigułce. Skupiliśmy się na samych najważniejszych aspektach, takich jak data wydarzenia, bilety, głosowanie, uczestnicy, którzy biorą w tym roku udział w konkursie, godziny imprezy i wiele innych ważnych informacji, o których warto wiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem się konkursu. Eurowizja junior 2020 w Polsce odbędzie się już drugi raz z rzędu. W tym roku gospodarzem całej imprezy jest Warszawa, a mianowicie studio 5 Telewizji Polskiej. Bardzo długo w tajemnicy utrzymywani byli prowadzący nadchodzącej Eurowizji Junior 2020. Teraz wiemy już jednak, że tegoroczny konkurs poprowadzą Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska. Najważniejszą i najbardziej widoczną różnicą pomiędzy nadchodzącą Eurowizją Junior 2020, a edycjami z poprzednich lat jest fakt, że najnowsza edycja odbędzie się w formie online z powodu wciąż trwającej pandemii koronawirusa. 

Eurowizja Junior 2020 - kiedy?

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się już w niedzielę, 29 listopada bieżącego roku. Dzień wcześniej miejsce będzie miała próba jurorska konkursu, na której jurorzy ocenią piosenki uczestników. 

Eurowizja Junior 2020 - bilety

Bilety na Eurowizję Junior 2020 nie będą dostępne z powodu pandemii koronawirusa. Każdy z uczestników wystąpi w przygotowanym specjalnie studiu w swoim kraju, a sam finał konkursu odbędzie się bez udziału publiczności. 

Eurowizja Junior 2020 - głosowanie

Eurowizja Junior 2020 z głosowaniem online. W tym roku nastąpiły drobne zmiany i okazuje się, że fani konkursu będą mogli wybrać tylko ulubioną trójkę, W poprzednich latach wskazywali oni od trzech do pięciu uczestników. 

Eurowizja Junior 2020 - uczestnicy

W Eurowizji Junior 2020 udział weźmie tylko 12 państw, a więc na najbliższym konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci usłyszymy 12 uczestników. Pojawią się takie kraje jak: 

 • Białoruś
 • Francja
 • Gruzja
 • Hiszpania
 • Holandia
 • Kazachstan
 • Malta
 • Niemcy
 • Polska
 • Rosja
 • Serbia
 • Ukraina

Eurowizja Junior 2020 - godziny

Eurowizja Junior 2020 rozpocznie się 29 listopada 2020 bieżącego roku. Transmisja w telewizji dostępna będzie od godziny 17:00. Z kolei konferencja prasowa ze zwycięzcą Eurowizji Junior 2020 będzie miała miejsce tego samego dnia o godzinie 19:30. 

Eurowizja Junior 2020 - Polska

Eurowizja Junior 2020 po raz drugi z urzędu odbędzie się w Polsce. Gospodarzem całego wydarzenia jest studio piątej Telewizji polskiej znajdujące się w Warszawie. 

Eurowizja Junior 2020 - reprezentant

Ala Tarcz została reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020. Dziesięciolatka wykona utwór pod tytułem I’ll Be Standing i oczaruje miłośników konkursu już 29 listopada 2020 roku.

Ala Tracz wygra Eurowizję Junior?! Roksana Węgiel szczerze o szansach Polski!
Najnowsze