Eurowizja Junior 2020 - głosowanie widzów może zaważyć na wyniku!

Eurowizja Junior 2020
Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Eurowizja Junior 2020 na innych zasadach niż kiedykolwiek! Okazuje się, że głosowanie widzów może mieć ogromny wpływ na zwycięstwo. O co chodzi w skali 50:50 i jak ją rozumieć? Już na ESKA.pl wyjaśniamy zasady głosowania na Eurowizji Junior 2020!

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami, lecz odbędzie się na innych zasadach niż do tej pory. Dlaczego? Przede wszystkim nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w formacie zdalnym przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, która sparaliżowała wszystkie tego typu wydarzenia kulturowe. Zmieniły się także zasady głosowania, a więc drobne zmiany w tej kwestii przedstawimy wam poniżej na ESKA.pl. Eurowizja junior 2020 odbędzie się już 29 listopada bieżącego roku i tym razem publiczność może dużo więcej. Okazuje się, że w tym roku widzowie będą mieli znacznie większe wpływ na ostateczny wynik Eurowizji Junior, niż w latach poprzednich. Publiczność może zaważyć na wyniku konkursu nawet w sytuacji, kiedy jeden z występów będzie po prostu często powtarzał się w głosowaniach internautów.

Eurowizja Junior 2020 - głosowanie z drobnymi zmianami, które są dość istotne dla internautów głosujących online. Dotychczas wskazywali oni od trzech do pięciu uczestników, których piosenki lubią najbardziej, jednak od tego roku będą mogli wybrać tylko ulubioną trójkę.

Eurowizja Junior 2020 - głosowanie 50:50

O co chodzi w głosowaniu 50:50? Otóż 50% wszystkich punktów pochodzi od krajowych komisji jurorskich, natomiast drugie 50% pochodzi od widzów, którzy za pośrednictwem platformy online oddają głos na swoich faworytów, maksymalnie trzech.

Ala Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020!
Najnowsze