Eurowizja Junior 2020 GŁOSOWANIE: jak głosować na Polskę? [ONLINE, NUMER SMS]

Eurowizja Junior 2020 GŁOSOWANIE: jak głosować na Polskę? [ONLINE, NUMER SMS]
Autor: Mateusz Jagielski/East News Eurowizja Junior 2020 GŁOSOWANIE: jak głosować na Polskę? [ONLINE, NUMER SMS]

Eurowizja Junior 2020 zbliża się milowymi krokami. Za kilkanaście godzin ruszy głosowanie i kolejny rok z rzędu mamy nadzieję na dobry wynik polskiego reprezentanta. Co trzeba wiedzieć o głosowaniu na Alę Tracz? Jak głosować na Polskę? Przekonajcie się sprawdzając instrukcję na ESKA.pl.

Spis treści

 1. Eurowizja Junior 2020 GŁOSOWANIE: jak głosować na Polskę?
 2. Eurowizja Junior 2020 - GŁOSOWANIE ONLINE
 3. Eurowizja Junior 2020 - NUMER SMS

Eurowizja Junior 2020 głosowanie: jak głosować na Polskę? Numer SMS na który można wysłać wiadomość wyrażając swoje wsparcie na uczestników wydarzenia oraz głosowanie online to dwie kwestie, które wzbudzają duże emocje. Po tym, gdy głosowanie na Eurowizji Junior zostało zmienione wiele osób zaczęło się zastanawiać, kiedy rozpocznie się walka o wsparcie internautów oraz w jaki sposób. Podpowiadamy i wyjaśniamy wszystkie wątpliwości! Polacy kciuki będą trzymać za Alicję Tracz, która walczy o trzecie z rzędu zwycięstwo dla naszego kraju. Młoda wokalistka wykona utwór I'll Be Standing, za kompozycję którego odpowiada Gromee.

Eurowizja Junior 2020: POLSKA PIOSENKA. O czym śpiewa Ala Tracz? [TEKST, ZNACZENIE]

Eurowizja Junior 2020 GŁOSOWANIE: jak głosować na Polskę?

Głosowanie na Eurowizji Junior, a dokładniej na reprezentantów odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.junioreurovision.tv. Formularz będzie dostępny od godziny 20:00, 27 listopada. Pierwsza runda głosowania kończy się w niedzielę 29 listopada o 16:59. Co ważne, można głosować na swój własny kraj. Druga faza głosowania online odbywa się podczas koncertu na żywo. Wspierać swoich faworytów możecie po wykonaniu ostatniego utworu. Wtedy głosowanie będzie trwać 15 minut. 

Organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję związaną z punktami. Ponieważ mamy 12 uczestniczących krajów, jury przyzna łącznie 696 punktów. Każde Jury Krajowe przyzna 58 punktów (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12). Punkty publiczności, czyli te oddane online, są określane na podstawie procentu głosów otrzymanych w danym kraju. Na przykład, jeśli piosenka otrzyma 20% głosów, otrzyma 20% dostępnych punktów (20% z 696 punktów = 139 punktów).

Eurowizja Junior 2020 - GŁOSOWANIE ONLINE

Głosowanie online na Eurowizji Junior 2020 obowiązuje od kilku lat. Zgodnie z obowiązującymi zasadami 50 procent wszystkich głosów pochodzi od komisji jurorskich. Drugie 50 procent to głosy widzów, publiczności i internautów. Swoich faworytów wybiera się na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Wiadomo, że w tym roku internauci będą mogli zagłosować na trzech reprezentantów. W poprzednich latach głosować można było na pięciu. 

Eurowizja Junior 2020 - NUMER SMS

Jeśli chodzi o głosowanie SMS na Eurowizji Junior to kilka lat temu doszło do ważnej zmiany. Dokładniej, w 2016 roku stwierdzono, że zbyt mało osób wysyłało SMSy w czasie trwania konkursu. Szefowie Eurowizji podjęli decyzję o rezygnacji z głosowania widzów. 

ESKA XD EXTRA

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Na nowych zasadach, ponieważ za pośrednictwem możliwości łączenia przez internet z poszczególnymi krajami. Hasło wydarzenia to Move The World, czyli Rusz Światem. Pomysł na ten slogan wziął się z tego, że dzieci marzą o wielkim sukcesie. Chcą być jak znani naukowcy, sportowcy, czy aktorzy. Najważniejsza jest jednak praca w grupie, bo razem można poruszyć świat. Idealnie w to hasło wpasowuje się Ala Tracz, czyli reprezentantka Polski na Eurowizji Junior. To właśnie 10-letnia wokalistka powalczy o trzecie z rzędu zwycięstwo dla naszego kraju. Zaśpiewa piosenkę I'll Be Standing, pod którą podpisuje się Gromee i jego małżonka Sara Chmiel-Gromala. Piosenka Polski na Eurowizję Junior opowiada o tym, że trzeba żyć na sto procent i cieszyć się każdym dniem. Najważniejsze, by się nie poddawać w spełnianiu marzeń i zawsze, nawet w trudnych momentach, dzielić się pozytywną energią

Z kim walczy Polska na Eurowizji Junior? Oto reprezentanci i piosenki ze wszystkich 12 państw:

 • BIAŁORUŚ: Arina Piechtieriewa - Aliens
 • FRANCJA: Valentina - J'imagine
 • GRUZJA - Sandra Gadelia - You Are Not Alone
 • HISZPANIA: Solea - Palante
 • HOLANDIA: Unity - Best Friends
 • KAZACHSTAN: Karakat Baszanowa - Forever
 • MALTA: Chanel Monseigneur - Chasing sunsets
 • NIEMCY: Susan – Stronger With You
 • POLSKA: Ala Tracz - I'll Be Standing
 • ROSJA: Sofia Fieskowa - Moj Nowyj Dien (My New Day)
 • SERBIA: Petar Aničić - Heartbeat
 • UKRAINA: Oleksandr Bałabanow - Widkrywaj (Open)
Najnowsze