Eurowizja Junior 2019 - polska piosenka dotyka ważnego tematu! Lanberry wyjaśniła [WYWIAD]

2019-11-17 14:03 RW
Eurowizja Junior 2019 - Polska piosenka dotyka ważnego tematu! Lanberry wyjaśniła [WYWIAD]
Autor: Lanberry / ESKA.pl Eurowizja Junior 2019 - Polska piosenka dotyka ważnego tematu! Lanberry wyjaśniła [WYWIAD]

Superhero to energetyczna piosenka, z którą Polska walczy o zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2019. Lanberry jest jedną z autorek tekstu utworu. Gwiazda polskiej sceny muzycznej wyjaśniła, skąd pomysł na tematykę singla i jak ważne przesłanie niesie. O czym śpiewa Viki Gabor? Jak powstała warstwa liryczna? Przekonajcie się oglądając wywiad - na ESKA.pl

Eurowizja Junior 2019 - polska piosenka wzbudza ogromne zainteresowanie wśród internautów. Piosenka Viki Gabor to najpopularniejszy utwór, jeśli chodzi o wszystkie eurowizyjne propozycje z tego roku na YouTube. Teledysk singla nasycony jest kolorami, młodzieńczą energią, radością oraz elementami etnicznymi - wszystkim tym, co reprezentuje sobą Viki. Muzyczne wideo pokazuje, nie tylko piękno naszej planety, ale przede wszystkim urok relacji międzyludzkich i radości z życia. Autorami utworu są: Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst hitu Anyone I Want To Be - to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo - oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Lanberry gościła w naszym ESKOWYM studio i opowiedziała o tym, jak powstała piosenka Superhero. Jak się okazuje był to bardzo ciekawy proces. Autorzy zrobili wszystko, by było to kawałek, który będzie idealnie pasował do wykonawczyni.

Lanberry o piosence Superhero
 

Zawsze się przygotowujemy, jeśli piszemy dla kogoś innego, żeby to było w zgodzie z wykonawcą. Zawsze się śmiejemy, że to Patryk Kumór jest takim twórcą, który robi cały research psychologiczny danej osoby i się dzieli z nami takimi refleksjami. (...) Doszliśmy do wniosku, że dla Viki odpowiednią piosenką będzie taka mieszanka nowoczesności z lekkim słowiańskim motywem. Wiadomo, że poszliśmy w coś, co jest palącym tematem, czyli ekologia. Dzieciaki wychodzą na ulicę i mówią nam bardzo ważne rzeczy, że to one będą ponosić konsekwencję tego, co dzieje się dzisiaj. 

Viki Gabor z piosenką Superhero będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w Gliwicach. O wyborze decydowało jury specjalnego wydania Szansy na sukces oraz telewidzowie.

Najnowsze