Eurowizja Junior 2019 - polska piosenka dotyka ważnego tematu! Lanberry wyjaśniła [WYWIAD]

2019-11-17 14:03
Eurowizja Junior 2019 - Polska piosenka dotyka ważnego tematu! Lanberry wyjaśniła [WYWIAD]
Autor: Lanberry / ESKA.pl Eurowizja Junior 2019 - Polska piosenka dotyka ważnego tematu! Lanberry wyjaśniła [WYWIAD]

Superhero to energetyczna piosenka, z którą Polska walczy o zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2019. Lanberry jest jedną z autorek tekstu utworu. Gwiazda polskiej sceny muzycznej wyjaśniła, skąd pomysł na tematykę singla i jak ważne przesłanie niesie. O czym śpiewa Viki Gabor? Jak powstała warstwa liryczna? Przekonajcie się oglądając wywiad - na ESKA.pl

Eurowizja Junior 2019 - polska piosenka wzbudza ogromne zainteresowanie wśród internautów. Piosenka Viki Gabor to najpopularniejszy utwór, jeśli chodzi o wszystkie eurowizyjne propozycje z tego roku na YouTube. Teledysk singla nasycony jest kolorami, młodzieńczą energią, radością oraz elementami etnicznymi - wszystkim tym, co reprezentuje sobą Viki. Muzyczne wideo pokazuje, nie tylko piękno naszej planety, ale przede wszystkim urok relacji międzyludzkich i radości z życia. Autorami utworu są: Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst hitu Anyone I Want To Be - to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo - oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Lanberry gościła w naszym ESKOWYM studio i opowiedziała o tym, jak powstała piosenka Superhero. Jak się okazuje był to bardzo ciekawy proces. Autorzy zrobili wszystko, by było to kawałek, który będzie idealnie pasował do wykonawczyni.

Lanberry o piosence Superhero
 

Zawsze się przygotowujemy, jeśli piszemy dla kogoś innego, żeby to było w zgodzie z wykonawcą. Zawsze się śmiejemy, że to Patryk Kumór jest takim twórcą, który robi cały research psychologiczny danej osoby i się dzieli z nami takimi refleksjami. (...) Doszliśmy do wniosku, że dla Viki odpowiednią piosenką będzie taka mieszanka nowoczesności z lekkim słowiańskim motywem. Wiadomo, że poszliśmy w coś, co jest palącym tematem, czyli ekologia. Dzieciaki wychodzą na ulicę i mówią nam bardzo ważne rzeczy, że to one będą ponosić konsekwencję tego, co dzieje się dzisiaj. 

Viki Gabor z piosenką Superhero będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w Gliwicach. O wyborze decydowało jury specjalnego wydania Szansy na sukces oraz telewidzowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze