Eurowizja Drugiej Szansy - co to jest?

2018-05-22 14:56
Eurowizja Drugiej Szansy - co to jest?
Autor: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER Margaret na eliminacjach do Eurowizji

Eurowizja Drugiej Szansy - co to jest i na czym polega ten konkurs? Kto reprezentuje Polskę w Konkursie Drugiej Szansy?

Eurowizja Drugiej Szansy - co to jest? Okazuje się, że konkurs nie kończy się na ogłoszeniu wyników w maju! Na czym polega Eurowizja Drugiej Szansy i kto jest reprezentantem Polski w dodatkowej edycji konkursu? Choć wielu z was mogło jeszcze nie słyszeć o czymś takim, to Konkurs Drugiej Szansy odbywa się już od wielu lat! Sprawdź, czym dokładnie jest Eurowizja Drugiej Szansy!

Eurowizja Drugiej Szansy - co to jest?

Chociaż z każdego kraju na konkurs jedzie tylko jeden wykonawca, o możliwość reprezentowania swojego państwa walczy szereg muzyków. I to właśnie oni, osoby, którym nie udało się pojechać na Eurowizję, będą walczyć w Eurowizji Drugiej Szansy.

Ifi Ude na Eurowizji! Wykorzysta drugą szansę?

Autor: brak danych

  Eurowizja 2018 już za nami. 63. Konkurs Piosenki Eurowizji przyniósł widzom wiele emocji. Chociaż Polskiej ekipie nie udało się awansować do finału, to Gromee z piosenką Light Me Up podbija europejskie listy przebojów. Drugą szansę otrzymała jednak inna artystka, k

Konkurs ten organizuje OGAE, czyli międzynarodowy fanklub Konkursu Piosenki Eurowizji. Od 1987 roku OGAE wybiera jednego przedstawiciela każdego z krajów, który nie miał szansy walczyć o zwycięstwo w Eurowizji, ale spodobał się członkom fanklubu. Dzięki temu mogą się oni ubiegać o zwycięstwo w Konkursie Drugiej Szansy. Ten plebiscyt jest niestety w całości zamknięty - głosują w nim wyłącznie członkowie OGAE.

Polsce udało się zwyciężyć Eurowizję Drugiej Szansy raz w 2016 roku, kiedy reprezentowała nas Margaret z piosenką Cool Me Down. W 2018 roku reprezentantką Polski będzie Ifi Ude z piosenką Love Is Stronger. Wyniki poznamy w październiku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze