Eurowizja 2024

Eurowizja 2024. Tak kiedyś wyglądała Luna! Odkopaliśmy stare zdjęcia Aleksandry Wielgomas. Można się zdziwić!

Jak kiedyś wyglądała Luna, czyli Aleksandra Wielgomas? 24-letnia wokalistka zaistniała w 2018 roku i od tego czasu prężnie się rozwija. To właśnie Luna będzie reprezentować nasz kraj na Eurowizji 2024 w Szwecji. Przeszukaliśmy archiwa, by pokazać jej najciekawsze zdjęcia!

Spis treści

  1. Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024
  2. Kim jest Aleksandra Wielgomas?
  3. Luna ma rzadką przypadłość. Zmaga się z nią od urodzenia
  4. Luna kiedyś - jak zmieniła się Aleksandra Wielgomas?

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024

Aleksandra Wielgomas będzie reprezentować Polskę podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się już w maju br. w Szwecji. Luna na scenie w Malmö zaprezentuje utwór "The Tower" - jej piosenka wygrała wewnętrzne preselekcje zorganizowane przez TVP w lutym 2024 r. Młodziutka wokalistka wygrała z Justyną Steczkowską tylko jednym punktem.

Kim jest Aleksandra Wielgomas?

Luna urodziła się 28 sierpnia 1999 roku - Aleksandra Wielgomas ma 24 lata i pochodzi z majętnej, dobrze sytuowanej rodziny. Kim są rodzice Luny? Aleksandra Katarzyna Wielgomas jest córką Andrzeja Wielgomasa, założyciela firmy Dawtona zajmującej się przetwórstwem świeżych warzyw i owoców.

Luna swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w chórze dziecięcym Artos w Teatrze Wielkim. Później pobierała nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim w klasie skrzypiec.

Luna, czyli Aleksandra Wielgomas rozpoczęła wokalną karierę w 2018 roku, nawiązując współpracę z wytwórnią Kayax. To właśnie wtedy ukazał się jej debiutancki singiel zatytułowany "Na wzgórzach niepokoju". Luna wydała do tej pory dwa albumy:

  • "Caught In The Night" (2021),
  • "Nocne Zmory" (2022).

Do mainstreamu Aleksandra Wielgomas wkroczyła jednak nieco później, z eurowizyjną piosenką "The Tower", z którą wystąpi w Konkursie Eurowizji 2024 w Szwecji.

Polecamy: Luna ma już na swoim koncie międzynarodowy sukces. Była pierwszą Polką w historii, której się to udało!

Luna ma rzadką przypadłość. Zmaga się z nią od urodzenia

Czy Luna to Albinoska? To pytanie nurtuje wielu internautów! Wokalistka w tej kwestii zdobyła się na szczerą odpowiedź w rozmowie z "Co Za Tydzień". Co powiedziała?

Scenicznymi strojami, makijażem staram się tylko podkreślać moją urodę, tworzyć własną rzeczywistość, ale też inspirować do tego samego innych. Mam białe brwi, rzęsy, jak się urodziłam byłam prawie albinoską i nie chcę tego zmieniać – wyznała.

Czym jest albinizm? To zaburzenie genetyczne spowodowane niedoborem melaniny w organizmie, co prowadzi do braku pigmentacji w skórze, włosach i oczach. Osoby z albinizmem mają białą lub bardzo jasną skórę, jasne włosy i niebieskie lub różowe oczy.

Luna kiedyś - jak zmieniła się Aleksandra Wielgomas?

Luna niewątpliwie jest już jedną z najciekawszych artystek w naszym kraju. Jak kiedyś wyglądała Aleksandra Wielgomas? Przekopaliśmy nasze archiwa, by poszukać jej starych zdjęć. Okazuje się, że Luna nie zawsze miała platynowe włosy. Zobaczcie w galerii, jak w ciągu ostatnich lat eksperymentowała ze swoim wizerunkiem!

Jak żyje i mieszka Luna? Ogromna przestrzeń i jasność pomogą jej w przygotowaniach do Eurowizji!
Listen on Spreaker.