Silia Kapsis

i

Autor: EBU / CyBC Silia Kapsis - reprezentantka Cypru na Eurowizji 2024.

Gwiazdy

Eurowizja 2024 - nastolatka na scenie w Malmo. Drugi kraj potwierdza reprezentantkę

2023-09-26 14:30

Eurowizja 2023 odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu, a już rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji. Niektóre kraje już wybierają swoich reprezentantów. 25 września jedna z delegacji ogłosiła już swój wybór. Na scenie w Szwecji zobaczymy młodą, zaledwie 16-letnią wokalistkę. Z jakiego kraju pojedzie na konkurs?

Eurowizja 2024 ma już dwóch uczestników. Kilka tygodni temu swój wybór ogłosiła Belgia. Kraj ten zrezygnował z preselekcji i wewnętrznie wybrał wokalistę o pseudonimie Mustii. Belg ma już jednak towarzystwo. Pod koniec września kolejna delegacja oficjalnie ogłosiła swoją decyzję. Chodzi o Cypr, który w 2023 roku z balladą w wykonaniu Andrew Lambrou wywalczył dobre 12. miejsce. Za rok pokażą się jednak z zupełnie innej strony. Ich nową reprezentantką została Silia Kapsis. Ma coś wspólnego z Andrew. Oboje, choć mają cypryjskie pochodzenie, urodzili się i wychowali w Australii. Różnica jest taka, że Silia znana jest z tanecznej, popowej muzyki, a więc raczej nie ma co liczyć na drugą z rzędu balladę.

Eurowizja 2024 - to ON będzie reprezentował Polskę? Pierwszy oficjalny kandydat!

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Silia Kapsis - kim jest?

Silia Kapsis ledwo mieści się w widełkach wiekowych Konkursu Piosenki Eurowizji. Udział można brać o 16. roku życia i właśnie tyle ma nowa reprezentantka Cypru. Nastolatka pochodzi z Sydney. Jest wokalistką grupy Australian Youth Performing Arts Company, dzięki czemu ma doświadczenie na scenach międzynarodowych. Jest nie tylko piosenkarką, ale też tancerką. Pracowała m.in. dla Jennifer Hudson i Black Eyed Peas. Występowała również w programach Nickelodeon. Jej najpopularniejsza piosenka to "Disco Dancer".

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie w Malmo w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmo Arena! Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką Tattoo.