Eurowizja 2024

i

Autor: AKPA Eurowizja 2024 - kto z Polski?

Gwiazdy

Eurowizja 2024 - kto z Polski? Justyna Steczkowska to niejedyna chętna

2023-11-29 16:25

Eurowizja 2024 powoli stacje się gorącym tematem. Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia nowego roku i telewizja publiczne zaczynają wybierać reprezentantów krajów. W Polsce od tygodni mówi się o kandydaturze Justyny Steczkowskiej. Kto jeszcze ma w planach występ na scenie w Szwecji? Są oficjalni kandydaci.

Eurowizja 2024 odbędzie się w maju w Szwecji. Do konkursu jeszcze kilka miesięcy, ale niektóre kraje już teraz informują, kiedy i jak wybiorą reprezentantów. Na razie nie ma żadnych informacji na temat polskich preselekcji. Wiele osób podejrzewa, że po skandalu związanym z tegorocznym zwycięstwem Blanki, Telewizja Polska zdecyduje się na wybór wewnętrzny bez publicznego koncertu. Pewne jest, że Polska pojawi się na konkursie w Malmo. Choć sposób wyboru reprezentanta nie jest jasny, niektórzy artyści oficjalnie powiedzieli już, że są gotowi reprezentować Polskę. O kim mowa?

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska planuje powrót na Eurowizję po 29 latach. Przygotowała piosenkę po angielsku, na którą składa się mocny bit i orkiestrowa aranżacja. Nad utworem diwa pracowała z członkami producenckiego duetu Hotel Torino.

The Voice of Poland - pytanie Lanberry poruszyło Justynę Steczkowską do łez!

Marcin Maciejczak

Zwycięzca 3. edycji The Voice Kids od dawna zastanawiał się nad wyjazdem na Eurowizję. Kilka tygodni temu oficjalnie poinformował, że wyjazd na konkurs to jego cel na rok 2024. Ma już pracować nad piosenkami, z których zostanie wybrana jego kandydatura.

Kuba Szmajkowski

Zwycięzca programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo jest wielkim fanem Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2022 i 2023 roku wystąpił już w preselekcjach, przegrywając z Krystianem Ochmanem i Blanką. Jakiś czas temu pojechał do Szwecji, gdzie mógł poszukiwać utworu idealnego na Eurowizję w Malmo.

Anna Jurksztowicz i Chris Schittulli

60-letnia piosenkarka i aktorka Anna Jurksztowicz niedawno powróciła do muzyki i wydała singiel w duecie z francuskim artystą Chrisem Schittullim. W rozmowie z portalem Złota Scena polska gwiazda zdradziła, że planuje zgłosić piosenkę Varsovie do preselekcji eurowizyjnych.

Natasza Urbańska

Natasza Urbańska to kolejna gwiazda, która nie poddaje się i dalej walczy o wyjazd na Eurowizję. W preselekcjach wystąpiła już trzy razy, ostatnio w 2023. Natasza w kilku wywiadach potwierdziła, że będzie próbować do skutku.