Gwiazdy

Eurowizja 2024 - Joost Klein to holenderski król EDM. Szalony utwór "Europapa" wygra konkurs?

2024-05-10 22:21

Eurowizja 2024 wywołuje wiele emocji. Fani konkursu już zastanawiają się, kto zdobędzie główną nagrodę. Jednym z głównych faworytów jest Joost Klein z Holandii, który w ojczyźnie jest wielką gwiazdą. Jego szalone piosenki podbijają lokalne listy przebojów. Czy "Europapa" podbije serca Europejczyków?

Eurowizja 2024 zakończy się kolejnym sukcesem Holandii? Jeżeli Holandia nie zostanie zdyskwalifikowana, to wiele wskazuje, że tak! Przypominamy, że w 2019 roku holenderska delegacja cieszyła się ze zwycięstwa Duncana Laurence'a z popularną piosenką Arcade. Teraz kraj ten postawił na zupełnie nowy pomysł. Przyzwyczaili nas do popowych ballad, ale teraz czas na szalony performance. Choć wybory na Eurowizję tego nie pokazywały, holenderski rynek muzyczny tak naprawdę zdominowany jest przez muzykę elektroniczną. Wreszcie postanowili wysłać coś, co pokaże Europejczykom, co tak naprawdę lubią. Z tego powodu w Szwecji wystąpi Joost Klein. Jego piosenka "Europapa" podbija serwisy streamingowe i to nie tylko w Holandii. Czy to oznacza, że może wygrać głosowanie publiczności. Tak uważa wiele osób.

Eurowizja 2024 - Baby Lasagna da pierwsze zwycięstwo Chorwacji? Faworyt konkursu początkowo nie dostał się do preselekcji!

Eurowizja 2024 - główni faworyci do zwycięstwa

Joost Klein - kim jest?

Joost Klein jest muzykiem, pisarzem i artystą. Jego energetyczny styl łączy w sobie elementy mainstreamowego popu z wesołym i hardcorowym pop punkiem. W Holandii Joost regularnie koncertuje ze swoim zespołem i gra na festiwalach takich jak Lowlands i Pinkpop. Koncertuje także w innych krajach. W 2023 roku dzięki popularności piosenki "Friesenjung" na TikToku Joost stał się hitem numer 1 w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Piosenka miała ponad 100 milionów odtworzeń na całym świecie i zdobyła nagrodę dla najlepszej piosenki w niemieckim radiu 1LIVE Krone. Piosenka była również często odtwarzana we Włoszech i na Ukrainie. Teraz "Europapa" cieszy się podobnym sukcesem.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały oglądaliśmy 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką "Tattoo".