Eurowizja 2024

i

Autor: Sarah Louis Bennett / EBU Luna na Eurowizji 2024.

Wydarzenia

Eurowizja 2024 - czy można głosować na Polskę? Zasady głosowania. Koszt SMS

2024-05-07 20:07

Czas na Eurowizję 2024. To już 68. edycja muzycznego konkursu, w którym artyści z 37 państw zaprezentują się przed światową publicznością i zawalczą o trofeum dla swojego kraju. Aby tego dokonać, będą musieli zdobyć dużo głosów od widzów. Jakie są zasady głosowania. Czy Polacy mogą głosować na Polskę? Ile kosztuje SMS? Rozwiewamy wątpliwości.

Eurowizja to święto muzyki, które ma łączyć narody Europy i nie tylko. Podczas tego corocznego wydarzenia widzowie mają okazję poznać artystów z różnych państw. Każdy nadawca publiczny stara się wybrać najlepszego reprezentanta, który pokaże nie tylko swój talent i kreatywność, ale też zawalczy o zwycięstwo lub dobre miejsce. Choć wszyscy uczestnicy mówią, że najważniejsza dla nich jest przygoda i zrobienie dobrego wrażenia, nie ma co ukrywać, że każdy liczy na sukces. Ten jest możliwy tylko dzięki wsparciu jurorów i publiczności. Na wyniki tego pierwszego głosowania widzowie nie mają wpływu, ale to drugie to ich głosy. Jak wesprzeć Polskę? Jak wesprzeć swojego faworyta. Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Eurowizja 2024. Tak kiedyś wyglądała Luna! Odkopaliśmy stare zdjęcia Aleksandry Wielgomas. Można się zdziwić!

Czy można głosować na Polskę? 

Jeśli jest się na terenie Polski, nie można oddać głosu na Lunę, czyli naszą reprezentantkę. Najważniejszą zasadą Eurowizji jest, że nie głosujemy na siebie. Da się to jednak obejść! Wspierać swoją rodaczkę mogą ci, którzy są na terenie innych krajów. Polonia oraz polscy turyści mogą głosować na Polskę wysyłając SMS na numer podany przez lokalną telewizję. Jest też dostępne głosowanie online. Szczegóły wyjaśniamy TUTAJ

Zasady głosowania na Eurowizji

Na Eurowizji można głosować na poprzez wiadomości SMS lub stronę www.esc.vote. Wspierać można tylko reprezentantów z innego kraju, niż w tym, w któym się znajdujemy. W półfinale głosy można wysyłać po zakończeniu wszystkich występów. Z kolei w finale linie zostaną otwarte już na samym początku koncertu i zostaną zamknięte po wszystkich prezentacjach. 

Koszt SMS

Ile kosztuje wysłanie głosu na Eurowizji? Koszt takiego SMS-a to mniej więcej taka sama kwota jak w przypadku każdego innego programu telewizyjnego w Polsce. Telewizja Polska za jeden głos bierze 3,69 złotych z VAT.