Eurowizja 2022 - Unmute chce reprezentować Polskę. Zespół składa się z osób głuchych!

2021-11-29 13:55
Unmute
Autor: Youtube.com/ZG PZG

Konkurs Piosenki Eurowizji to corocznie jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń, które gromadzi przed telewizorami ogromną publiczność. Zaczęły się przygotowania do przyszłorocznej edycji, która odbędzie się we Włoszech. Wiele osób już się zastanawia, kto będzie reprezentował Polskę. Okazuje się, że swoją kandydaturę wysłał wyjątkowy zespół Unmute.

Eurowizja 2022 - Unmute chce reprezentować Polskę. Zespół składa się z osób głuchych! Eurowizja 2022 dopiero w przyszłym roku, ale już teraz rozpoczęły się spekulacje na temat, kto mógłby reprezentować Polskę. Fani konkursu mają nadzieję, że zła passa naszego kraju wreszcie zostanie przerwana. Przypominamy, że ostatni raz znaleźliśmy się w finale w 2017 roku, kiedy reprezentowała nas Kasia Moś z piosenką Flashlight. Wiemy już, jak zostanie wybrany polski reprezentant. Telewizja Polska przyjmowała zgłoszenia od artystów, a zwycięzca zostanie wybrany w wewnętrznym głosowaniu. Nazwisko polskiego reprezentanta mamy poznać do 2 stycznia 2022 roku. Niektórzy pochwalili się już wysłanym zgłoszeniem. Jeden z przykładów to zespół Unmute. Kim są?

Eurowizja 2022 - kto wysłał zgłoszenie do TVP? Oto pierwsze nazwiska

Sara James - wywiad z reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2021!

Eurowizja 2022 - Unmute reprezentantem Polski?

Unmute to zespół muzyczny, który składa się tylko i wyłącznie z głuchych osób. Projekt został przygotowany przez Polski Związek Głuchych we współpracy ze znanymi i cenionymi artystami. O tym, że zgłosili się do TVP w ramach preselekcji do Eurowizji, poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ich ostatni singiel można usłyszeć poniżej.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze