Eurowizja 2022 UKRAINA: Kalush. Piosenka Stefania da zwycięstwo naszym sąsiadom?

2022-05-10 20:28

Ukraina na Eurowizji 2022 ma naprawdę dobrą propozycję! Internauci zachwycają się rapowym numerem, w którym wykorzystano folkowe brzmienia. Stefania jest jedną z tych piosenek, która intryguje od pierwszych dźwięków, po to by zachwycić w refrenie. Ma realną szansę dać trzecie zwycięstwo temu państwu. Co to za zespół Kalush? Jak brzmi Stefania i o kim jest utwór? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Kalush - co to za zespół?
  2. Eurowizja 2022: Ukraina - piosenka 
  3. Eurowizja 2022 - występ Ukrainy

Eurowizja 2022 - Ukraina: Kalush. Piosenka Stefania da trzecie zwycięstwo temu krajowi? Zespół Kalush chce powtórzyć sukces Rusłany z 2004 i Jamali z 2016 roku. Zdecydowanie mają ogromną szansę, o czym świadczy ranking stworzony przez ekspertów Konkursu Piosenki Eurowizji. Szczególnie teraz, w czasach kryzysu, gdy naturalną reakcją jest wycofanie się z codzienności, przewartościowanie nowych priorytetów czy skupienie się na podstawowym przetrwaniu. Reprezentanci Ukrainy znajdują jednak inspirację nawet w najtrudniejszych czasach. W przeciągu paru tygodni ich misja jako artystów reprezentujących Ukrainę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji przerodziła się w bycie prawdziwym głosem narodu. W obliczu wojny artyści postanowi, że teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest trzymanie się swoich marzeń oraz walka o to, w co wierzą.

Eurowizja 2022 - tak wygląda scena tegorocznego konkursu. Motyw słońca, woda i włoski ogród

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Kalush - co to za zespół?

KALUSH, którego nazwa inspirowana jest małym przemysłowym rodzinnym miastem frontmana i lidera zespołu Oleha Psiuka, znanego również jako The Psiuchyi Son (Kałusz w obwodzie iwanofrankiwskim), powstał w 2019 roku, kiedy Ihor Didenczuk i MC CarpetMan (KylymMen) odpowiedzieli na jego post na Facebooku, za pośrednictwem którego szukał członków zespołu. Tak narodziła się grupa tworząca wyjątkową mieszankę rapu z motywami folkowymi i ukraińskim autentyzmem – lub jak artyści lubią to nazywać: folk and groove. Teraz KALUSH przekształca się w KALUSH Orchestra, bo dołączyli do nich multiinstrumentaliści Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk. Ich pierwszy singiel Shtomber Womber został wydany w grudniu 2021 roku.

Eurowizja 2022: Ukraina - piosenka 

Swoim najnowszym utworem Stefania, KALUSH Orchestra ma teraz podbić serca światowej publiczności podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie, zarówno dzięki jedynej w swoim rodzaju muzyce, jak i ważnej wiadomości, którą niosą. Piosenka, składająca się z mieszanki rapowych zwrotek, ludowego chóru i urzekających hip-hopowych bitów, jest dedykowana każdej z matek członków KALUSH Orchestra. Jak wszystkie inne dzieła KALUSH i KALUSH Orchestra opiera się na prawdziwych doświadczeniach życiowych. „To piosenka o mojej mamie”, wyjaśnia frontman Oleh Psiuk i otwarcie kontynuuje: - Nigdy nie zadedykowałem jej piosenki i nie jestem pewien, czy w przeszłości nasze relacje były szczególnie bliskie, ale wiem, że zdecydowanie zasługuje na tę piosenkę. To najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek dla niej zrobiłem.

Sonda
Czy Ukraina wygra Eurowizję 2022?

Organizatorzy Ukraińskiej Narodowej Selekcji na ESC 2022 zaprosili jego mamę na finał, gdzie po raz pierwszy usłyszała dedykowaną jej piosenkę. Jak mówi zespół, chęć wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji była wspólną decyzją. Pojawiła się mniej więcej w czasie, gdy napisaliśmy nasz pierwszy utwór jako KALUSH Orchestra. Pomyśleliśmy: ta muzyka powinna być słyszana w Europie». Jak w każdym konkursie muzycznym, wszyscy uczestnicy biorą udział, aby zdobyć nowe doświadczenia i walczyć o pierwsze miejsce. Dlaczego potrzebujemy tego zwycięstwa, pytacie? Cóż… W całej historii Eurowizji nigdy nie słyszeliśmy, żeby rapowa piosenka wygrała konkurs. Poza tym Eurowizja to przede wszystkim eksperymenty - a nowe rzeczy są często bardzo udane. Chcemy pokazać, że rap w połączeniu z ukraińskim folkiem jest niesamowicie fajny.

Eurowizja 2022 - występ Ukrainy

Oprócz dźwiękowych wpływów ich ojczyzny, KALUSH Orchestra prezentuje swoje ukraińskie pochodzenie poprzez stroje, takie jak tradycyjne huculskie kamizelki keptar, różowy bucket hat uszyty w typowym ukraińskim stylu lub stroje huculskich molfarów (magików, szamanów i uzdrowicieli wśród Hucułów Zachodniej Ukrainy).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze