Eurowizja 2021

i

Autor: NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Eurowizja 2022 - komentatorzy. To oni skomentują półfinały i finał konkursu

2022-05-10 20:29

Eurowizja 2022 to program telewizyjny, który z pewnością przyciągnie przed ekrany wiele osób. Jest to show na żywo, które nadawany będzie w języku angielskim, a więc niezbędni są komentatorzy. Dla widzów TVP1 poprowadzą wszystkie koncerty. Kto to będzie? Wiemy, czyje głosy usłyszymy na tegorocznej Eurowizji.

Eurowizja 2022 to jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk tego roku. Wielu Polaków będzie kibicowało naszemu reprezentantowi. W barwach Polski wystąpi Krystian Ochman, który wygrał program The Voice of Poland oraz nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu. Zawalczy z piosenką River, która została świetnie przyjęta przez zagranicznych fanów konkursu. W związku z tym oczekiwania są bardzo wysokie. Aby wszyscy widzowie zrozumieli widowisko oraz poznali ciekawostki na temat uczestników, w transmisji telewizyjnej pojawią się głosy komentatorów. Przez lata robił to Artur Orzech, który nie pracuje już w Telewizji Polskiej. Kto skomentuje Eurowizję 2022? Sprawdź niżej!

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - wielka piątka: kraje, które mają bezpośredni awans do finału. Dlaczego?

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022 - komentatorzy

Komentatorami Eurowizji 2022 w TVP1 bedą:

  • Marek Sierocki - dziennikarz, konferansjer, piosenkarz, akordeonista, dyrektor artystyczny festiwali w Sopocie i Opolu oraz prowadzący działu muzycznego w Teleexpressie. W telewizji zadebiutował w programie Poligon, jako ilustrator muzyczny. W roli prezentera pierwszy raz wystąpił podczas Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie. Marek Sierocki ma na koncie trzy książki: Depeche Mode, Gwiazdy Pop & Rock oraz Alfabet muzyczny: od ABBY do Zucchero. Widzowie TVP aktualnie mogą oglądać go w Szansie na sukces oraz w kąciku muzycznym Teleexpressu.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Australia jest na Eurowizji? Zaskakujące kulisy tej decyzji

  • Aleksander Sikora - dziennikarz i prezenter telewizyjny. Na początku kariery związany był ze stacjami muzycznymi oraz z mediami plotkarskimi. Od kilku lat pracuje w Telewizji Polskiej. Można go oglądać między innymi w Pytaniu na śniadaniu. Ma już eurowizyjne doświadczenie. Wielokrotnie jeździł na konkurs w roli dziennikarza. Był też prezenterem Eurowizji Junior 2019, a razem z Markiem Sierockim komentował już Eurowizję 2021 oraz Eurowizję Junior 2021.
Sonda
Uważasz, że Krystian Ochman ma szanse na wygranie Eurowizji?

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.