Eurowizja 2021 - wielka niespodzianka podczas pierwszego koncertu. Nikt się tego nie spodziewał!

2021-05-18 23:34 Adrian Rybak
Eurowizja 2021 przed pierwszym półfinałem
Autor: NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Eurowizja 2021 dostarcza wiele emocji nie tylko fanom konkursu oraz reprezentantom uczestniczących państw. To także ogromne przeżycie dla prowadzących oraz zwycięzcy poprzedniej edycji - Duncana Laurence'a. Podczas pierwszego półfinału przygotowano dla niego specjalną niespodziankę. Duncan się tego nie spodziewał! Co się wydarzyło?

Eurowizja 2021 to wydarzenie pełne niespodzianek. Widzowie mają okazję zobaczyć występy artystów z przeróżnych zakątków Europy i nie tylko. We wtorek 18.05.2021 odbył się pierwszy półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Podczas koncertu zaprezentowało się 16 państw i poznaliśmy 10 finalistów. Są to Norwegia, Izrael, Rosja, Belgia, Azerbejdżan, Malta, Litwa, Cypr, Szwecja i Ukraina. Jednak nie tylko oni mieli powód do radości. Podczas koncertu ostatni zwycięzca Eurowizji - Duncan Laurence - dostał niezwykły prezent. Wręczono mu platynową płytę za miliard odtworzeń piosenki Arcade, z którą w 2019 triumfował w Tel Awiwie. Od tamtej pory popowa ballada stała się światowym hitem. Duncan nie spodziewał się tego wyróżnienia. Możemy potwierdzić, że to był autentyczna niespodzianka, ponieważ ten moment nie był ćwiczony na próbach.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Duncan Laurence i jego światowy sukces

Zwycięzca ostatniej edycji Eurowizji nagle zaczął osiągać międzynarodowe sukcesy. Jego piosenka Arcade stała się viralem na TikToku i w ten sposób podbił wszystkie platformy streamingowe. Na Spotify Duncan ma już więcej miesięcznych słuchaczy niż choćby Lorde. Ma za sobą także już występ w USA. W marcu zagrał w telewizji śniadaniowej Today. Przypominamy, że Duncan wystąpił także w Polsce. W listopadzie 2019 roku wystąpił w półfinale The Voice of Poland, a dwa dni później zagrał koncert w Warszawie.

Duncan Laurence - Small Town Boy

Pod koniec 2020 roku ukazał się pierwszy album studyjny holenderskiej gwiazdy. Jego nazwa to fragment piosenki Arcade, która znajduje się na krążku. Oprócz niej można na nim usłyszeć także takie utwory jak Love Don't Hate It, Someone Else, Loves You Like I Couldn't Do, czy Feel Something. Ta ostatnia piosenka powstała we współpracy z DJ-em i producentem Arminem van Buurenem.

Najnowsze