Eurowizja 2021 - uczestnicy pierwszego półfinału. Kto wystąpi 18.05.2021?

2021-05-18 21:23 Adrian Rybak

Eurowizja 2021 i jej uczestnicy wywołują wiele emocji. Konkurs powraca po dwóch latach przerwy. Rok temu został anulowany z powodu pandemii koronawiursa, a więc w tym roku chęci są jeszcze większe niż zwykle. Pierwszy półfinał jest ważny, ponieważ to otwarcie wydarzenia. Kto zaśpiewa tego wieczoru? Kto ma szanse na finał? Odpowiadamy na te pytania.

Eurowizja 2021 to najważniejsze muzyczne wydarzenia maja. Podczas pierwszego półfinału zmierzy się 16 państw. Będą to Australia, Irlandia, Litwa, Macedonia Północna, Rosja, Słowenia, Szwecja, Azerbejdżan, Cypr, Izrael, Chorwacja, Malta, Rumunia i Ukraina. To będzie dobre rozpoczęcie konkursu. W stawce pierwszego koncertu znalazła się główna faworytka, czyli Destiny z Malty. Nie zabranie także międzynarodowych gwiazd. W barwach Belgii wystąpi kultowy zespół Hooverphonic. O finał walczyć będą także nasi sąsiedzi - Ukraina i Litwa. Polacy nie muszą się stresować, ponieważ nasz reprezentant wystąpi dopiero podczas drugiego półfinału, którego uczestników przedstawialiśmy tutaj. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne piosenki. Prezentujemy je w galerii.

Eurowizja 2021 - 19-letni Tusse z Demokratycznej Republiki Konga reprezentuje Szwecję

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Reprezentantem Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. W Rotterdamie wykona piosenkę The Ride, której klimat utrzymany jest w stylistyce lat 80. Wybór spotkał się z chłodnym przyjęciem. Według wielu osób na konkurs powinna pojechać Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę w 2020 roku.

Najnowsze