Eurowizja 2021 - Roxen i Alexander Rybak podbiją świat? Wonderland konkurencją dla Polski?

Eurowizja 2021 - Roxen i Alexander Rybak podbiją świat? Wonderland konkurencją dla Polski?
Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Eurowizja 2021 - Roxen i Alexander Rybak podbiją świat? Wonderland konkurencją dla Polski?

Roxen i Alexander Rybak połączyli siły! Reprezentantka Rumunii, podczas Eurowizji 2021 zaprosiła do współpracy zwycięzcę z 2009 roku. Efektem ich współpracy jest utwór Wonderland!

Spis treści

  1. Eurowizja 2021: Roxen i Alexander Rybak - piosenka Wonderland
  2. Roxen - kim jest?
  3. Eurowizja 2021 - co wiadomo?

Eurowizja 2021: Roxen postanowiła przygotować się do konkursu, nawiązując współpracę ze zwycięzcą konkursu z 2009 roku - Alexandrem Rybakiem. Efektem tej niezwykłej kooperacji jest piosenka Wonderland, której towarzyszy równie niezwykły teledysk, łączący elementy disco z klimatem Alicji w Krainie Czarów. Inspiracją do utworu były emocje, które towarzyszyły w ostatnim czasie, a które postanowiła przedstawić poprzez wymyśloną rzeczywistość.

Cieszę się, że w końcu klip do Wonderland ujrzał światło dzienne - mówi Roxen. To jeden z moich ulubionych. Uwielbiam cały jego koncept - to moja historia, mój świat. Zależało mi na tym, by zarówno piosenka jak i wideo nakłaniały do fantazjowania i marzeń o nieziemskim świecie.

Eurowizja 2021: Roxen i Alexander Rybak - piosenka Wonderland

Twórcami utworu są James Daniel Lewis, Chelcee Maria Grimes i Alexander Rybak, a za produkcję odpowiadają James Richard Newman i Madalin Roșioru. Teledysk do Wonderland wyreżyserowali Raluca Netca, Alex Chițu, z kolei zdjęciami i realizacją zajęła się firma Loops Production.

Rozmarzone brzmienia i bogaty, jedyny w swoim rodzaju głos, przynoszą Roxen sukces z każdym kolejnym wydawnictwem. Zadebiutowała, współpracując z Sickotoyem przy piosence You Don't Love Me, która znalazła się w top 10 najczęściej prezentowanych utworów w rozgłośniach radiowych w Rumunii i Bułgarii, a także trafił na anteny we Francji, Meksyku, Hiszpanii, USA i Turcji. Jej pierwszy samodzielny singiel Ce-ți Canta Dragostea zgromadził 30 milionów odsłon na YouTube. Sukces w kraju ugruntowała przebojem Spune-mi, który jest jednym z najczęściej granych w Rumuni. Jej utwór How to break a heart rozpoczął współpracę Roxen z Warner Music Group.

Roxen - kim jest?

Roxen urodziła się w Cluj, w Rumunii. Zaczęła śpiewać gdy miała 7 lat. Wygrała kilka muzycznych konkursów i od początku wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie. Gdy była dzieckiem ciągnęło ją do różnych artystycznych zajęć - pisania i publikowania książek, śpiewania na szkolnych festiwalach, aktorstwa, pisania sztuk teatralny a w końcu i kręcenia ich. Zawsze czuła, że jej miejsce jest na scenie. Dla Roxen każde muzyczne doświadczenie to nowa podróż do innego wymiaru. Jej muzyczna aura jest niczym zaklęcie, które generuje zupełnie nowy świat. Świat gdzie życie nie jest czarno-białe, świat gdzie widać tęcze.

Wiosną 2020 roku Roxen miała 2 piosenki w top 10 radiowych przebojów w Rumunii - You Don't Love Me i Ce-ti canta dragostea. You don’t love me feat. Sickotoy hipnotyzuje, wciągając do unikatowego świata clubbingu i nocnego życia. Kilka tygodni po premierze, piosenka trafiła na playlisty największy rozgłośni radiowych we Francji, w Meksyku, USA, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Kosowie, Słowenii, Kazachstanie, Estonii i Mołdawii. Ponadto zgromadziła 15 milionów odsłon na YouTube. Lato 2020 to dla Roxen nowy hit "Spune-mi", który po pierwszym miesiącu miał już 5 milionów wyświetleń na YouTube i piął się w górę na listach przebojów. Teledysk do Ce-ti canta dragostea ma już 25 milionów odsłon na YouTube i okupuje szczyt radiowej listy przebojów od ponad 8 tygodni.

Roxen uważa, że jej muzyka to rodzaj terapii nie tylko dla niej, ale i jej fanów, a rozmarzony vibe i kosmiczny wygląd tylko w tym pomagają. W zamyśle wokalistki piosenki, które tworzy, powinny mieć iście leczniczą moc i wprowadzać harmonię. Muzyka Roxen, niczym miłość, jest uniwersalna.

Eurowizja 2021 - co wiadomo?

1 marca rumuńska publiczność i jury wybrali Roxen, by w maju 2020 roku z piosenką Alcohol You reprezentowała Rumunię podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie. To jeden ulubionych i najbliższych sercu Roxen utworów, który traktuje o błogich chwilach, gdy naprawdę nawiązujemy więź ze sobą. Utwór jest tak bliski Roxen, bo opowiada właśnie o niej. Artystka przyznaje, że udaje jej się naprawdę nawiązać kontakt z samą sobą niezwykle rzadko, tylko gdy zdoła odciąć się od hałasu, który nas otacza. Podkreśla, że błahe problemy, pozorne dramaty, kłótnie z bliskimi czy problemy w szkole bądź w pracy nie są tak ważne, jak równowaga, jak odnalezienie wewnętrznego spokoju i nawiązywanie więzi ze sobą. W tych chwilach, kiedy oczekiwania łączą się z rzeczywistością, można odnaleźć prawdziwe szczęście. Kiedy nie wymagamy od innych czegoś, czego sami nie możemy zaoferować, kiedy przestajemy zazdrościć i zaczynamy ufać ludziom, kiedy rywalizujemy tylko ze sobą, kiedy udaje nam się zrealizować cele.

Alcohol You idealnie współgra z przesłaniem, które niesie Roxen, stawiając czoła rzeczywistości i samej sobie. To piosenka o związku Roxen z samą sobą, o poszukiwaniu i odnajdywaniu równowagi oraz odrzucaniu hałasu, agitacji oraz pozornych dramatów. Alcohol You to coś więcej niż piosenka. To cześć historii Roxen, zaśpiewana pięknie i z emocjami.Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych. I zachęcam wszystkich, by robili to samo. Świat będzie wtedy znacznie milszym miejscem.

ESKA XD EXTRA
Najnowsze