Eurowizja 2021 - Rosja. Piosenka Russian Woman to manifest rosyjskich kobiet

2021-05-22 19:10 Adrian Rybak
Eurowizja 2021 - Rosja
Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 to dobra okazja nie tylko do dobrej zabawy i rywalizacji, ale także do przekazania ważnych treści. Tym tropem poszła w tym roku Manizha - reprezentantka Rosji, która postanowiła zaprezentować piosenkę o feministycznym przesłaniu. Wybór wywołał kontrowersje w kraju, ale zachwycił fanów Eurowizji. Czy odniesie sukces?

Eurowizja 2021 już trwa!. Fani konkursu nie mogli się doczekać pierwszego półfinału. Wszyscy zastanawiają się, czy Polsce uda się odnieść sukces w tegorocznym konkursie. Aby spróbować wytypować nasz wynik należy zapoznać się z konkurencją. Tym razem bierzemy na warsztat piosenkę z Rosji, jednego z najpotężniejszych państw w Konkursie Piosenki Eurowizji. Tegoroczną reprezentantką została piosenkarka Manizha. Wybór początkowo był krytykowany. Głównym powodem był fakt, że Manizha nie miała reprezentować Rosji rok temu. Jak wiemy, w 2020 konkurs został odwołany z powodu pandemii. W zeszłym roku Rosja miała walczyć o zwycięstwo z popularnym zespołem Little Big, który startował z piosenką Uno. Większość fanów liczyła na to, że grupa powróci do stawki, ale tak się nie stało. Rosyjski nadawca zorganizował preselekcje, które wygrała właśnie Manizha z piosenką Russian Woman. Ta decyzja nie spodobała się wielu rodakom.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - Rosja. O czym jest Russian Woman?

- Każda Rosjanka musi to wiedzieć. Jesteś wystarczająco silna, żeby przebić ścianę - śpiewa Manizha w swojej piosence Russian Woman. Tekst piosenki to feministyczny manifest broniący rosyjskich kobiet, które nadal są ofiarami szowinizmu. W Rosji nie wszyscy są zadowoleni, że piosenka z takim przesłaniem będzie walczyć o zwycięstwo, ale Manizha wspierana jest przez wiele kobiet. Także fani Eurowizji uważają, że taki utwór w barwach Rosji jest niezwykle ważnym posunięciem. Czy Manizha odniesie sukces w Rotterdamie? Przekonamy się wkrótce.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Najnowsze