Eurowizja 2021 - reprezentant Czech faworytem konkursu? Jego piosenka podbija Europę

2021-02-18 14:11 Ewelina Kulasza
Eurowizja
Autor: AP/East News

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Już w maju na wielkiej scenie powalczą ze sobą reprezentanci z różnych krajów. Kto okaże się zwycięzcą? Czas pokaże, jednak na ten moment faworytem wielu internautów stał się reprezentant Czech - Benny Cristo. Jego piosenka podbija Europę i zdobywa coraz więcej odsłon w sieci!

Eurowizja 2021 - reprezentant Czech faworytem konkursu? Jego piosenka podbija Europę. Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku usłyszymy aż 41 reprezentantów z różnych krajów. Jednym z nich jest oczywiście Polska, jednak póki co, artysta reprezentujący nasz kraj nie jest jeszcze znany. Wiele osób ma nadzieję, że na wielkiej scenie stanie zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland - Alicja Szemplińska, która już rok temu miała reprezentować Polskę podczas konkursu. Niestety ze względu na pandemię, zeszłoroczna Eurowizja została odwołana, a Alicja nie miała możliwości zaśpiewania i walczenia o zwycięstwo, ze swoją piosenką Empires.

W konkursie Eurowizji 2021 biorą również udział Czechy, które reprezentuje Benny Cristo z utworem z utworem Omaga. To właśnie Benny wygrał czeskie selekcje z piosenką Kemama, a teraz będzie miał szansę powalczyć o zwycięstwo. Co ciekawe, jego najnowszy kawałek Omaga robi furorę w sieci i jak się okazuje, staje się hitem! Benny według internautów jest także faworytem tegorocznego konkursu. Posłuchajcie jego piosenki poniżej.

Krystian Ochman na Eurowizji 2021? Solowo nie, ale chętnie z Alicją Szemplińską!

Eurowizja 2021: Benny Cristo - kto to?

Benny Cristo to piosenkarz, autor tekstów i sportowiec. Ponadto w 2009 roku był uczestnikiem, ale także finalistą czeskiej edycji Idola, gdzie w późniejszych latach zasiadał w jury. Artysta śpiewa po czesku i po angielsku. Ma na swoim koncie nie tylko debiutancką płytę, ale także hity takie jak Padam, czy też Bomby, które zanotowały sporo odsłon na YouTube. Co ciekawe, jego mama jest Czeszką, a ojciec pochodzi z Angoli. Benny będzie reprezentował Czechy podczas Eurowizji 2021, która odbędzie się 18, 20 i 22 maja w Ahoy Arenie w Rotterdamie.

Najnowsze