Eurowizja 2021 - Rafał Brzozowski zaśpiewał dla jurorów! Wiemy, jak mu poszło

2021-05-20 11:10
Eurowizja 2021 - Polska - Rafał Brzozowski
Autor: EBU / Andres Putting

Eurowizja 2021 już się rozpoczęła. We wtorek 18.05.2021 do rywalizacji stanęło pierwsze 16 państw, spośród których wybrano 10 finalistów. Przed nami drugi półfinał, podczas którego wystąpi reprezentant Polski Rafał Brzozowski. Widzowie zobaczą występ w czwartek, natomiast jurorzy już ocenili uczestników. Wiemy, jak wypadł Rafał!

Eurowizja 2021 wywołuje wśród Polaków wiele emocji. Wynika to z wyboru polskiego reprezentanta. Nie wszyscy byli zadowoleni z faktu, że został nim Rafał Brzozowski. Sam piosenkarz zapewnił jednak, ze w Rotterdamie zrobi prawdziwe show. Jego występ Polacy oraz reszta Europy będą mogli zobaczyć podczas drugiego półfinału, który odbędzie się w czwartek 20.05.2021. Mało osób jednak wie, że tego dnia głosują tylko widzowie. Jurorzy przyznają swoje noty dzień wcześniej podczas specjalnego, wieczornego koncertu. Rafał Brzozowski zaśpiewał już dla ekspertów z 20 państw. Jak mu poszło? Reprezentant naszego kraju wyglądał na bardziej odważnego niż podczas pierwszych prób. Z pewnością przyzwyczaił się już do wielkiej sceny. Można było także usłyszeć lepszy wokal. Sam występ przebiegł zgodnie z planem - pojawiły się wizualizacje, pirotechnika oraz tancerze. Trudno jednak przewidzieć, jakie noty mogli przyznać jurorzy. Występ dla jurorów nagrany przez publiczność znalazł się na YouTube. Zobacz wideo niżej.

Magdalena Tul wspiera Rafała Brzozowskiego przed Eurowizją

Eurowizja 2021 - jak wygląda polski występ?

Rafałowi Brzozowskiemu towarzyszy czterech tancerzy w białych garniturach. Dodatkowo mają na dłoniach lampki, które widoczne są podczas wykonywania choreografii. Reprezentant Polski ubrany jest na czarno nie zabrakło też ciemnych okularów. Występ utrzymany jest w kolorach niebieskich i fioletowych. Na ekranach pojawiają się neonowe paski oraz duży napis RAFAŁ. Chwilę po rozpoczęciu występu Rafał Brzozowski chwyta kamerę i spacerują z nią po scenie. Wygląda to, jakby nagrywał się smartfonem. Rafał razem z tancerzami przechodzi na wybieg. Wtedy pojawia się duży transparentny ekran, na którym pojawia się fragment teledysku do piosenki The Ride. Przez większą część występu jest też pirotechnika.

Eurowizja 2021 - eksperci o szansach Polski

Polska wystąpi w drugim półfinale, który odbędzie się 20.05.2021. Bierze w nim udział 17 państw, z czego 10 awansuje do wielkiego finału. Jakie są szanse Polski? Według ekspertów znikome. Aktualnie Polska znajduje się na samym dnie rankingu, a w gronie finalistów będą Szwajcaria, Bułgaria, Islandia, Finlandia, Grecja, San Marino, Serbia, Mołdawia, Portugalia i Albania. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko opinie i teorie. Praktycznie co roku przewidywania nie zgadzają się z ostatecznym wynikiem. Polska ma więc szanse na finał.

Najnowsze