Eurowizja 2021 - Ahoy Arena Rotterdam

i

Autor: ROBIN VAN LONKHUIJSEN/AFP/East News

Eurowizja 2021 - scena gotowa! To tutaj wystąpi Rafał Brzozowski

2021-04-22 16:41

Eurowizja 2021 już blisko. Od jakiegoś czasu w Holandii trwają przygotowania do realizacji tego wielkiego widowiska. W arenie, w której odbędzie się konkurs, powstała już scena, którą zaprezentowano na oficjalnym profilu Eurowizji na Instagramie. To właśnie na tej niesamowitej konstrukcji wystąpi Rafał Brzozowski.

Eurowizja 2021 wywołuje wiele emocji. Konkurs powraca po roku przerwy. W 2020 został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem wraca ze zdwojoną siłą. Organizatorzy i artyści chcą, aby to było niezwykłe widowisko. Z tego powodu rozpoczęły się przygotowania. Już za jakiś czas artyści przyjadą do Holandii, aby wziąć udział w próbach, a do tego potrzebna jest scena. Konstrukcja jest już gotowa! W czwartek 22.04.2021 zaprezentowano jej zdjęcia. Jak widzimy, scena składa się z ogromnego ekranu LED-owego, sceny w kształcie trapezu i wybiegu. Pojawił się także transparentny ekran, który ma być opcjonalną częścią scenografii. W tym roku zmiany zaszły w konstrukcji green roomu. Znajduje się on pod samą sceną. W ten sposób postanowiono zapełnić miejsce, w którym pierwotnie miała pojawić się publiczność. Zdjęcia można zobaczyć niżej.

Rafał Brzozowski o występie na Eurowizji, piosence Ride i wsparciu innych artystów

Eurowizja 2021 - kim jest Florian Wieder?

Florian Wieder to projektant sceny Eurowizji 2021. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna zajął się tym zadaniem. Jego projekty można było już zobaczyć w latach 2019, 2018, 2017, czy 2015. Florian Wieder współpracował także z producentami takich wydarzeń, jak rozdanie nagród MTV Europe Music Awards.

Sonda
Rafał Brzozowski - czy czekasz na występ na Eurowizji?

Rafał Brzozowski - The Ride

Polskę reprezentować będzie wokalista i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. Był to wewnętrzny wybór Telewizji Polskiej. Postanowiono zrezygnować z Alicji Szemplińskiej, która miała nas reprezentować w zeszłym roku. Postawiono na piosenkę utrzymaną w klimacie lat 80. Jest to szwedzka kompozycja. Rafał Brzozowski jest przekonany, że to dobra piosenka i zapewnia, że obroni ją na scenie.