Eurowizja 2021 - Polska. Rafał Brzozowski na Eurowizji. Kiedy występ Polski? Jakie mamy szanse?

Rafał Brzozowski
Autor: EBU / ANDRES PUTTING

Konkurs Piosenki Eurowizji czas zacząć! W tym roku nasz kraj reprezentuje Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Kiedy zobaczymy go na scenie i jak szansę polskiego reprezentanta oceniają eurowizyjni eksperci? Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące udziału Polski w Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021 - Polska to jeden z krajów, który zadeklarował chęć przystąpienia do największego konkursu muzycznego na świecie. W tym roku o awans do finału, a następnie o zwycięstwo zawalczy znany z hitów Tak blisko czy Magiczne słowa polski wokalista Rafał Brzozowski. Prowadzący show Jaka to melodia? i The Voice Senior zaśpiewa w Rotterdamie swój najnowszy, utrzymany w klimacie lat osiemdziesiątych singiel The Ride. Oficjalnie wiadomo już, że Rafał Brzozowski zaśpiewa w drugim półfinale, który odbędzie się 20 maja. Jeśli uda mu się zaskarbić sympatię widzów oraz jury, to ponownie zobaczymy go na scenie w Rotterdam Ahoy dwa dni później, 22 maja, już podczas wielkiego finału.

Wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski wywołał wiele kontrowersji, a zamieszczony na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji teledysk do kawałka wygenerował blisko 40 tysięcy łapek w dół. Jak nasze szanse oceniają eurowizyjni eksperci, którzy wielokrotnie okazują się nieomylni?

Eurowizja 2021 - jakie szanse ma Polska?

Niestety, prognozy specjalistów nie są pocieszające. Rafał wraz z piosenką The Ride utrzymuje się właściwie na samym końcu zestawienia. Niewykluczone, że wpływ na tak niskie noty naszego reprezentanta wśród eurowizyjnych ekspertów miał odbiór, z jakim jego najnowsza piosenka spotkała się w sieci. Faworytami do wygrania konkursu są natomiast reprezentanci Malty, Francji oraz Szwajcarii. O tym, czy Rafał Brzozowski awansował do finału dowiemy się już 20 maja.

Eurowizja 2021. Tak Rafał Brzozowski przygotowywał się na Eurowizję 2021
Najnowsze