Rafał Brzozowski

i

Autor: TVP

Eurowizja 2021 Polska - piosenka Rafała Brzozowskiego. Co zaśpiewa wokalista?

2021-05-19 13:15

Eurowizja 2021 oficjalnie wystartowała. W drugim półfinale na scenie w Rotterdam Ahoy o awans do wielkiego finału zawalczy nasz reprezentant Rafał Brzozowski. Jaki utwór wykona? Kto jest jego autorem? Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące polskiej propozycji na Konkurs Piosenki Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021 Polska - piosenka Rafała Brzozowskiego ma szansę podbić serca słuchaczy w całej Europie? Na to z pewnością liczy polski wokalista, którego wybrano na reprezentanta naszego kraju w największym konkursie muzycznym na świecie. Już 20 maja, w trakcie drugiego półfinału, Rafał Brzozowski stanie w szranki z reprezentantami kilkunastu krajów, które podobnie jak Polska, zadeklarowały chęć udziału w odbywającym się w Rotterdamie Konkursie Piosenki Eurowizji.

Na ten moment szanse Rafała Brzozowskiego nie są wysoko oceniane. Piosenkarz plasuje się na końcu tabeli, którą przygotowali eurowizyjni eksperci, od lat śledzący konkurs i przewidujący jego wyniki. Jak jednak wiadomo, w przypadku Eurowizji niczego nie można być pewnym. Na awans do finału, a następnie zwycięstwo, wpływ mają zarówno głosy jurorów oraz telewidzów. Należy pamiętać też o tym, że w przeciwieństwie do Eurowizji Junior, Polacy nie mogą wesprzeć swojego kandydata. Pomocna może okazać się natomiast Polonia.

Sonda
Czy Rafał Brzozowski ma szansę przejść do finału Eurowizji 2021?

Rafał Brzozowski - piosenka na Eurowizję

Tegoroczna propozycja Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021 nosi tytuł The Ride i jest inspirowana popularnym dziś brzmieniem lat osiemdziesiątych. Utwór zaśpiewany jest w całości po angielsku, a pracowali nad nim szwedzcy producenci - Thomas Karlsson, Clara Rubensson, Johan Mauritzson i Joakim Övrenius. Klip do kawałka nakręcony w Neon Muzeum w Warszawie wygenerował już ponad 7 milionów odsłon.

Rafał Brzozowski zdradził „Super Expresowi” swoje plany po powrocie z Eurowizji!