Eurowizja 2021 odbędzie się zdalnie? Organizatorzy wprowadzają dużą zmianę

Eurowizja
Autor: AP/East News

Eurowizja 2021 odbędzie się w formie zdalnej? Choć do konkursu zostało kilka miesięcy wszyscy miłośnicy tego wydarzenie zastanawiają się, jak będzie przebiegać zbliżająca się wielkimi krokami impreza. Decyzja na ten temat zapadnie już wkrótce. Kiedy dokładnie? Dowiecie się poniżej!

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami, jednak forma konkursu cały czas stoi pod znakiem zapytania przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa. Przypomnijmy, że ostatnia edycja Konkursu Piosenki Eurowizji nie odbyła się ze względu na pandemię, która szturmem wtargnęła w naszą codzienność kompletnie ją zaburzając. Mimo, że termin Eurowizji 2021 zbliża się nieubłaganie, organizatorzy tak naprawdę nadal nie mają pewności, czy będą mogli zorganizować konkurs na tradycyjnych zasadach.

Okazuje się, że niestety istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że tegoroczna edycja Eurowizji odbędzie się zdalnie. Według założonych wcześniej planów 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 roku. Niestety na ten moment wszystko wskazuje na to, że Eurowizja 2021 odbędzie się w reżimie pandemicznym. Dodatkowo sytuacji nie polepsza fakt, że Holandia obecnie funkcjonuje według godziny policyjnej, a stan tamtejszych zachorowań jest naprawdę wysoki.

Eurowizja 2021 zdalnie - kiedy decyzja?

Eurowizja 2021 odbędzie się w formie zdalnej? Odpowiedź na te pytanie chcieliby uzyskać między innymi organizatorzy, uczestnicy, jak i sami miłośnicy konkursu. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że decyzja w sprawie formatu Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 zostanie ogłoszona przez EBU w połowie kwietnia tego roku.

Organizatorzy konkursu cały czas wprowadzają duże, istotne zmiany oraz opisują cztery możliwe warianty, w których konkurs będzie mógł się odbyć. Na tę chwilę najczarniejszy scenariusz jest najbardziej prawdopodobny, czyli ten, że występy uczestników zostaną nagrane dużo wcześniej, a całe wydarzenie odbędzie się w trybie online. 

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu
Najnowsze