Eurowizja 2021 nie odbędzie się w zaplanowanym miejscu?! Organizatorzy podają 4 scenariusze

eurowizja
Autor: JACK GUEZ/AFP/East News

Eurowizja 2021 stoi pod znakiem zapytania? Okazuje się, że konkurs nie odbędzie się w zaplanowanym miejscu! Jak i gdzie zorganizuje się popularne wydarzenie w dobie wciąż trwającego koronawirusa? Organizatorzy konkursu przedstawili cztery scenariusze! Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Eurowizja 2021 zgodnie z planem odbędzie się od 18 do 22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Jednak wciąż trwająca pandemia koronawirusa, która szturmem wtargnęła w naszą codzienność zaburzyła plany organizatorów. W Holandii zamiast rozprawiać o zbliżającej się wielkimi krokami Eurowizji 2021, mówi się o kolejnym, trzecim już lockdownie. Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 miał odbyć się w Ahoy Arena, jednak z informacji podanych przez organizatorów wiemy już, że impreza prawdopodobnie nie odbędzie się w zaplanowanym miejscu. Co więcej, sytuacja organizacji całego wydarzenia jest na tyle niepewna, że jego organizatorzy przedstawili cztery scenariusze z możliwych. W zależności od panującej sytuacji na świecie, Europejska Unia Nadawców zastosuje się do jednej z nich. Jak może wyglądać zbliżająca się wielkimi krokami Eurowizja 2021 i który ze scenariuszy jest najbardziej prawdopodobny? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej. 

Eurowizja 2021 - cztery możliwe scenariusze

Eurowizja 2021 coraz bliżej, jednak obecnie organizatorzy wydarzenia nie są w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądał konkurs w dobie wciąż trwającej pandemii. Europejska Unia Nadawców wymieniła cztery możliwe scenariusze, z którymi możemy się spotkać:

  • Wariant A

Eurowizja 2021 odbędzie się wedle wcześniejszych założeń, czyli po prostu według planów. Taka sama data, to samo miejsce wydarzenia, nieograniczona w żaden sposób publiczność, występy w Rotterdamie itd. 

  • Wariant B 

Oglądanie koncertów na żywo tylko przez ograniczoną liczbę widzów. Zmniejszenie limitów w delegacji, wykonywanie szybkich testów na koronawirusa przed wydarzeniem, a także obowiązkowe noszenie maseczek na terenie całej imprezy.

  • Wariant C 

Ten scenariusz jest bardzo podobny do powyższego, czyli również wiąże się z nim wiele ograniczeń, jeśli chodzi o publiczność, a także o osoby zapraszane do delegacji. Według tego założenia osób zaproszonych byłoby o 1/3 mniej niż dotychczas. 

  • Wariant D 

Ten scenariusz bez dwóch zdań jest najczarniejszy. Oznacza kompletny lockdown i ograniczenie konkursu z każdej możliwej strony. Brak występów w Rotterdamie brak publiczności, a więc konkurs prawdopodobnie odbyłby się w formie zdalnie. 

Eurowizja Junior 2020 - te kraje były o krok od wygranej!
Najnowsze