Eurowizja 2021 - kolejne kraje rezygnują z konkursu! Kto tym razem?

2020-08-03 10:33 Patrycja Obarowska
Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?
Autor: Rex Features/East News Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?

Eurowizja 2021 bez udziału tych krajów! Okazuje się, że kolejne państwa rezygnują ze swojego udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie! O kim mowa? Wpadajcie po więcej informacji na ESKA.pl.

Eurowizja 2021 bez udziału tych państw! Okazuje się, że następne kraje rezygnują z Konkursu Piosenki Eurowizji, która odbędzie się w Rotterdamie już w przyszłym roku. Co stoi za decyzją odmowy udziału w konkursie? Większość państw, które podejmują decyzję o niestawieniu się na Eurowizji tłumaczy się brakiem odpowiednich środków finansowych bądź zbyt wysokimi kosztami. Na ten moment 30 krajów potwierdziło swój udział w Eurowizji 2021, jednak lista państw nieaktywnych stale się wydłuża. Swoją niedyspozycję właśnie ogłosiły kraje takie jak: Luksemburg oraz Liechtenstein. To kolejne dwa państwa, które potwierdziły, że nie wezmą udziału w przyszłorocznej Eurowizji. Jak tłumaczy Luksemburg, telewizja RTL stawia głównie na programy informacyjne, dlatego wydarzenia o charakterze muzycznym i rozrywkowym nie są dla nich priorytetem. Ze względu na to, jak i wysokie koszty związane z udziałem, rezygnują z Eurowizji 2021. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o Liechtenstein. Problemem są finanse, a także brak wniosku członkowskiego, który jest niezbędny dla telewizji 1FLVT do bycia pełnoprawnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców.

Eurowizja 2021 - co wiemy?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18, 20, a także 22 maja w Rotterdamie! Na ten moment swój udział w konkursie potwierdziło 30 krajów.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze