Eurowizja 2021 - Izrael. Eden Alene z głosem niczym Ariana Grande

2021-05-22 19:10 Adrian Rybak
Eden Alene - Set Me Free
Autor: Youtube.com/ Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 rozpoczęła się i emocje sięgnęły zenitu. W tym roku po dwuletniej przerwie 39 państw powróci do walki w największym konkursie muzycznym na świecie. Jednym z państw, które najbardziej zwraca uwagę ekspertów jest Izrael. Reprezentuje go Eden Alene, której umiejętności wokalne zaskoczą wielu widzów.

Eurowizja 2021 już nadeszła. Po raz kolejny państwa powalczą o kryształowy mikrofon. 2 lata temu, kiedy ostatni raz odbywała się Eurowizja - zwycięzcą okazał się Duncan Laurence z Holandii, który wykonał przebojowy utwór Arcade. Kto tym razem wygra? Według fanów i ekspertów największe szanse mają trzy kraje - Malta, Szwajcaria i Francja. Co roku jednak pojawia się jakiś czarny koń, który niespodziewanie zajmuje wysokie miejsce. Według wielu może być nim Izrael. Kraj, który w 2018 roku triumfował dzięki Netcie z piosenką Toy, tym razem reprezentuje młoda wokalistka Eden Alene. Zaprezentuje radiowy utwór Set Me Free, który wyłoniony został w kilkuetapowych preselekcjach. To, co najbardziej zwraca uwagę fanów Eurowizji, to jej umiejętności wokalne. Eden porównywana jest nawet do samej Ariany Grande. Co tak niezwykłego jest w jej głosie?

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - Eden Alene i rejestr gwizdkowy

Eden Alene osiąga niesamowite góry w swoich występach. Nie inaczej jest w piosence Set Me Free. W końcowej części utworu możemy usłyszeć piszczący, ale czysty dźwięk. Jest to rejestr gwizdkowy, którym pochwalić się może niewiele artystów. Najbardziej znaną piosenkarką z takimi umiejętnościami jest Ariana Grande. To najwyższe ludzkie brzmienie skali dźwiękowej. Z pewnością urzeknie to jurorów i widzów z całej Europy. 

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Najnowsze