Eurowizja 2021 - gdzie i kiedy się odbędzie? Co wiemy o przyszłorocznej odsłonie konkursu?

2020-03-19 12:13 MK
Eurowizja
Autor: AP / East News

Zgodnie z decyzją podjętą przez przedstawicieli EBU, Eurowizja 2020 nie odbędzie się w związku z pandemią koronawirusa. Choć można się było tego spodziewać, fani konkursu na całym świecie poczuli się niezwykle dotknięci tą smutną informacją. W ich głowach pojawiły się pytania, gdzie i kiedy w takim razie odbędzie się Eurowizja 2021? Sprawdźcie najważniejsze informacje już teraz na ESKA.pl.

Eurowizja 2021 - gdzie i kiedy się odbędzie? To pytania, na które odpowiedzi poszukują miliony osób na całym świecie. Wszystko przez fakt, że Eurowizja 2020 została oficjalnie odwołana. To pierwsza taka sytuacja w historii konkursu, który wystartował w 1956 roku i wylansował takie gwiazdy jak ABBA, Celine Dion, Mans Zelmerlow czy Mahmood.

Dla wielu milionów osób na całym świecie, Eurowizja to najważniejsze wydarzenia muzyczne. Co roku, wielbiciele konkursu z niecierpliwością wyczekują ogłoszenia reprezentantów poszczególnych krajów, ich piosenek, a w końcu wielkiego widowiska, w którego powstanie zaangażowanych są tysiące ludzi. Odwołanie jej było zatem dla wielu z nich prawdziwym ciosem. Zgodnie z założeniami, tegoroczna odsłona Konkursu Piosenki Eurowizji miała odbywać się w Niderlandach, w dniach 12, 14 i 16 maja 2020. Miastem-gospodarzem miał być Rotterdam.

Gdy tylko w sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie, eurowizyjni fani zaczęli zastanawiać się, jak będzie wyglądała organizacja wydarzenia w przyszłym roku. Czy impreza odbędzie się w Rotterdamie, tak jak planowano? Kiedy możemy się jej spodziewać? Sprawdźcie, co wiemy na ten moment.

Fanka na Eurowizji?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie?

Tradycją jest, że organizatorem kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji jest zwycięski kraj z ubiegłego roku. W związku z wygraną Duncana Laurena, gospodarzem wydarzenia miały być w tym roku Niderlandy, a dokładniej miasto Rotterdam. Co w sytuacji odwołania imprezy?

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele na temat tego, gdzie Eurowizja 2021 miałaby się odbyć. Pewne jest jednak, że trwają obecnie rozmowy z nadawcami nad zorganizowaniem imprezy właśnie w Rotterdamie. Chęć zorganizowania przedsięwzięcia wyraził między innymi burmistrz niderlandzkiego miasta - Ahmed Aboutaleb.

Jeśli chodzi o termin, to tu prawdopodobnie mamy sytuację jasną. Eurowizja odbywa się zazwyczaj w drugim tygodniu maja, zatem możemy obstawiać, że przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 11, 13 i 15 maja 2021.

Najnowsze