Eurowizja 2020: czy za rok zobaczymy tych samych wykonawców? Tego chcą fani konkursu!

2020-03-19 10:09 MK
Alicja Szemplińska
Autor: YouTube/Eurovision Song Contest

Mimo że można się było tego spodziewać, decyzja o odwołaniu wydarzenia Eurowizja 2020 zaskoczyła i załamała miliony na całym świecie. Nie tylko fanów konkursu muzycznego, ale i artystów, którzy rozpoczęli już przygotowania do być może najważniejszego występu w swoim życiu. Wielbiciele Konkursu Piosenki Eurowizji nie mają wątpliwości - za rok na scenie powinni zaprezentować się ci sami wykonawcy! Więcej na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 odwołana - ta informacja spadła na wielbicieli imprezy jak grom z jasnego nieba. W związku z panującą na świecie pandemią koronawirusa, wiele wydarzeń mających charakter masowych, zostaje przełożonych w czasie, a nawet odwołanych. Do ostatniej chwili, miliony fanów największego konkursu muzycznego na świecie wierzyło w to, że do maja sytuacja się unormuje i po raz kolejny, będą oni mogli cieszyć się emocjami związanymi z wyłonieniem zwycięskiej piosenki eurowizyjnej.

Niestety, jako że koronawirus stanowił zagrożenie dla artystów i ich ekip, którzy mieli już niebawem rozpocząć próby do swoich występów, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu imprezy po raz pierwszy w całej jej długiej historii. To sprawiło, że w głowach najwierniejszych fanów konkursu pojawiło się pytanie - co dalej z reprezentantami poszczególnych krajów, którzy mieli zaprezentować się już w maju w Rotterdamie? Czy na Eurowizji 2021 zobaczymy tych samych wykonawców, a może po raz kolejny zostaną przeprowadzone preselekcje?

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja 2020 - co z artystami?

Niedługo po ogłoszeniu przez EBU druzgocącej dla wielu decyzji, fani zaczęli apelować, że jedynym słusznym i sprawiedliwym rozwiązaniem jest przeprowadzenie w przyszłym roku Eurowizji z tymi samymi artystami, którzy mieli zaprezentować się teraz. - Udział za rok powinni wziąć Ci sami artyści z tymi samymi piosenkami. Takie rozwiązanie jest strasznie krzywdzące dla wszystkich artystów i ich twórczości - można przeczytać w sieci.

Jak się okazuje, jeszcze niczego nie można być pewnym. Serwis eurowizja.org donosi, że część z nadawców, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do Konkursu Piosenki Eurowizji, potwierdzili już chęć wystawienia tych samych artystów za rok. Są jednak i takie kraje, jak chociażby Szwecja, w których planowane jest przeprowadzenie kolejnych preselekcji. Na ten moment, nie wiadomo, jakie podejście do sprawy ma Telewizja Polska. Wszystko powinno stać się jednak jasne już w najbliższym czasie. O wszelkich zmianach będziemy informować na ESKA.pl.

Najnowsze