Eurowizja 2021 - Francja - Voila. Czy Barbara Pravi przyniesie Francuzom zwycięstwo?

2021-04-12 16:26 AR
Barbara Pravi
Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 nadchodzi wielkimi krokami. Już w maju na scenie w Rotterdamie wystąpią reprezentanci 39 państw. Jednym z tegorocznych faworytów jest Francja, która kilka miesięcy temu wygrała też Eurowizję Junior. Tym razem o trofeum zawalczy artystka Barbara Pravi, która zaśpiewa piosenkę Voila. Czy uda jej się wygrać?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie. To w tym holenderskim mieście artyści walczyć będą o kryształowy mikrofon. Według ekspertów w tym roku nie ma jednego faworyta. Aktualnie za główną kandydatkę do zwycięstwa uznawana jest Destiny z Malty, ale opcji jest więcej. Poważnie rozważana jest propozycja Francji. Jedno z największych państw w Europie reprezentować będzie Barbara Pravi. To utalentowana wokalistka i kompozytorka, która na Eurowizję 2021 przygotowała piosenkę Voila. Utwór w całości śpiewa w języku francuskim. - Voilà, voilà, voilà, oto ja, Oto ja, chociaż obnażona, to już koniec To moja twarz, me wołanie, taka jestem, no trudno - mówi tekst piosenki. Kawałek utrzymany jest w typowym dla Francji klimacie. Wiele osób porównuje go do Padam Edith Piaf. Krajowy nadawca zapowiedział, że majowy występ będzie spektakularny. O wykonanie nie trzeba się martwić, ponieważ Barbara Pravi ma świetny głos i technikę.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Barbara Pravi - kim jest, Instagram, Eurowizja Junior, piosenki

Barbara Pravi to 28-letnia piosenkarka, autorka tekstów oraz aktorka. Urodziła się 10 kwietnia 1993 roku w Paryżu. Ma pochodzenie serbskie oraz irańskie. Jej kariera rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Music France. Jej najpopularniejsze piosenki to On m'appelle Heidi, Pas grandir, Le Malamour oraz Voila. Wiele osób nie wie, że Barbara Pravi ma na koncie już eurowizyjny sukces. Jest autorką piosenki, z którą Francja wygrała Eurowizję Junior 2020. Jej konto na Instagramie to babpravi.

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Reprezentantem Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. W Rotterdamie wykona piosenkę The Ride, której klimat utrzymany jest w stylistyce lat 80. Po raz pierwszy wystąpi w czwartek 20.05.2021, kiedy odbędzie się drugi półfinał Eurowizji 2021.

Najnowsze