Eurowizja 2021 - prowadzący. W gronie prezenterów sławna YouTuberka

2021-05-22 19:08 Adrian Rybak
Eurowizja 2021 - Ahoy Arena Rotterdam
Autor: ROBIN VAN LONKHUIJSEN/AFP/East News

Eurowizja 2021 już nadeszła! Znamy już polskiego reprezentanta. Przedstawialiśmy także piosenki innych państw, które zawalczą o wygraną. Jednak w Eurowizji, tak jak w każdym programie telewizyjnym, ważni są prowadzący. Kim są prezenterzy konkursu? Jedno nazwisko może być zaskoczeniem dla fanów serwisu YouTube.

Eurowizja 2021 ma już prowadzących. Co ciekawe, są oni znani już od roku! Organizatorzy postanowili zatrudnić te same osoby, które miały prowadzić zeszłoroczny. Przypominamy, że został on odwołany z powodu pierwszej fali pandemii koronawirusa. Na tegorocznej scenie w roli prezenterów staną między innymi Chantal Janzen, Jan Smit i Edsilia Rombley. Chantal Janzen to najpopularniejsza prezenterka telewizyjna w Holandii. Była twarzą tamtejszych wersji takich programów jak Dance Dance Dance, The Voice Kids, Taniec z gwiazdami czy Mam talent. Zdobyła mnóstwo. nagród i jest w Holandii wielką gwiazdą. Jan Smith to także prezenter telewizyjny, ale również aktor i muzyk. Wydał kilka płyt i zajmował się nawet sportem. Z kolei Edsilia Rombley to piosenkarka, która bardzo dobrze zna eurowizyjną scenę. W 2007 roku reprezentowała Holandię z piosenką On Top of the World. Jednak na scenie pojawi się jeszcze jedna prowadząca.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - znana Youtuberka poprowadzi konkurs

Czwartą prowadzącą Eurowizji 2021 jest influencerka znana jako NikkieTutorials. Na swoim kanale na YouTube ma prawie 14 milionów subskrybentów. Uważana jest za najpopularniejszą vlogerkę prezentującą lekcje makijażu. W zeszłym roku także miała być częścią konkursu, ale prowadzić miała internetowy program z backstage'u. W tym postanowiono dać jej szanse zostania jedną z czterech głównych prowadzących.

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Choć Rosja ma najwięcej wyświetleń na YouTube, to według fanów konkursu i ekspertów to inny kraj ma zgarnąć nagrodę. Aktualnie do wygranej typowana jest Malta, którą podobnie jak Rosję, reprezentuje piosenka o feministycznym przesłaniu - Je Me Casse. W tym przypadku mowa jednak o nowoczesnej kompozycji z imponującym wokalem. Reprezentantką Malty jest Destiny. Co ciekawe, w 2015 roku wygrała już inny konkurs - Eurowizję Junior. Jeśli wygra Eurowizję 2021, stanie się pierwszą osobą, która wygrała zarówno Eurowizję dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Najnowsze