Eurowizja 2021 - 2. półfinał. Kto wystąpi poza Rafałem Brzozowskim?

2021-05-20 16:43
Eurowizja 2021 - Polska - Rafał Brzozowski
Autor: EBU / Andres Putting

Przed nami kolejne eurowizyjne emocje. Już dzisiaj, 20 maja, siedemnaścioro wykonawców walczących o zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji zabierze nas w muzyczną podróż. Wśród nich znajdzie się nasz reprezentant Rafał Brzozowski. Artysta wykona na żywo swój singiel The Ride. Kogo jeszcze zobaczymy na scenie w Rotterdam Ahoy?

Eurowizja 2021 - 2. półfinał zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Wszystko przez fakt, że na scenie w Rotterdam Ahoy zaprezentuje się polski reprezentant Rafał Brzozowski. Wokalistka zaśpiewa na żywo swój najnowszy singiel The Ride, który wyszedł spod pióra szwedzkich producentów muzycznych. I choć eurowizyjni eksperci nie dają Rafałowi wysokich szans na awans, artysta obiecał, że da z siebie wszystko, by godnie reprezentować nasz kraj. Wiadomo już, że Rafał Brzozowski zaprezentuje się na scenie jako szósty. W sumie na scenie wystąpi siedemnastu artystów, którzy zawalczą o awans do wielkiego finału. Ten zaplanowany został na sobotę, 22 maja.

O tym, kto przejdzie dalej zdecydują widzowie oraz jurorzy. Ważną informacją jest ta, że w 2. półfinale, ze względu na udział Polski, głosować będą mogli Polacy. Polscy fani Eurowizji będą mogli jednak wspierać jedynie na konkurentów Rafała Brzozowskiego. Głosowanie na swojego reprezentanta jest nieważne. Kto, poza Rafałem, zawalczy o awans do finału?

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?

Eurowizja 2021 - 2. półfinał

W 1. półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 zaprezentowało się szesnastu wykonawców. W 2. półfinale zaśpiewa ich siedemnastu. Do finału przejdzie jedynie dziesięciu. Oto artyści, którzy zaprezentują się na scenie w Rotterdam Ahoy 20 maja:

 1. San Marino - Senhit i Flo Rida
 2. Estonia - Uku Suviste
 3. Czechy - Benny Cristo
 4. Grecja - Stefania
 5. Austria - Vincent Bueno
 6. Polska - RAFAŁ
 7. Mołdawia - Natalia Gordienko
 8. Islandia - Daði og Gagnamagnið
 9. Serbia - Hurricane
 10. Gruzja - Tornike Kipiani
 11. Albania - Anxhela Peristeri
 12. Portugalia - The Black Mamba
 13. Bułgaria - VICTORIA
 14. Finlandia - Blind Channel
 15. Łotwa - Samanta Tīna
 16. Szwajcaria - Gjon's Tears
 17. Dania - Fyr Og Flamme
Eurowizja 2021 - najciekawsze występy pierwszego półfinału
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze