Eurowizja 2021 - Litwa. Piosenka Discoteque da pierwsze zwycięstwo naszym sąsiadom?

2021-05-18 21:18 AR
The Roop
Autor: Youtube.com/The Roop BAND

Eurowizja 2021 już nadeszła. Fani zastanawiają się, kto będzie zwycięzcą tegorocznej edycji. Jak się okazuje istnieje możliwość, że kryształowy mikrofon po raz pierwszy trafi do jednego z sąsiadów Polski. Chodzi o Litwę. Ten niewielki kraj reprezentuje zespół The Roop, który na swojej rodzimej ziemi bije rekordy popularności. W Rotterdamie zaprezentują piosenkę Discoteque.

Eurowizja 2021 - Litwa to kraj, który według ekspertów i fanów konkursu, może bić się o tegoroczną wygraną. Litwini do tej pory nie wygrali Eurowizji. Swój najlepszy wynik osiągnęli w 2006 roku. Wtedy reprezentował ich zespół LT United z piosenką We are the winners. Zwycięzcami nie zostali, ale zajęli mocne 6. miejsce. Wiele wskazuje na to, że w 2021 roku ten wynik zostanie pobity. Zespół The Roop cieszy się ogromną popularnością w rodzimym kraju, a więc można liczyć także na głosy litewskiej diaspory. Dodatkowo ich twórczość została bardzo pozytywnie przyjęta przez zagraniczną publiczność. Discoteque to nowoczesny, taneczny utwór. Nawiązuje do aktualnych trendów. To prosta, chwytliwa piosenka, która z łatwością mogłaby podbić TikToka. Dodatkowo zespół zadbał o charakterystyczny strój i prostą do powtórzenia choreografię.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

The Roop - On Fire. Eurowizja 2020

Eurowizja 2021 to nie pierwsza przygoda eurowizyjna The Roop. W zeszłym roku ten sam zespół miał reprezentować Litwę z piosenką On Fire. Byli jednymi z trzech głównych faworytów do wygrania. Niestety, konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Teraz The Roop powracają w nowym wydaniu. Choć według większości fanów piosenka Discoteque jest słabsza niż On Fire, nadal mają liczyć się w walce o trofeum. Czy Litwa wygra Eurowizję 2021 przekonamy się w sobotę 22 maja.

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Reprezentantem Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. W Rotterdamie wykona piosenkę The Ride, której klimat utrzymany jest w stylistyce lat 80. Po raz pierwszy wystąpi w czwartek 20.05.2021, kiedy odbędzie się drugi półfinał Eurowizji 2021.

Najnowsze