Eurowizja 2020 - specjaliści znają już miejsce Polski w konkursie. Finał mamy - a co dalej?

2020-02-24 15:59
Alicja Szemplińska
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Tym razem, impreza odbędzie się w Rotterdamie. Nasz kraj reprezentować będzie Alicja Szemplińska, która podbiła serca jurorów i widzów programu Szansa na Sukces za sprawą singla Empires. Specjaliści, którzy przewidują pozycje poszczególnych krajów na Eurowizji zdradzili, gdzie w ostatecznej kwalifikacji widzą Polskę. Więcej na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 - wyniki zależą oczywiście od jurorów oraz od telewidzów, jednak specjaliści składający się głównie z fanów konkursu od lat typują, które miejsca zajmą przedstawiciele poszczególnych krajów. Niektóre z nich pokrywają się z ostatecznymi wynikami, jak chociażby zeszłoroczne zwycięstwo Duncana Laurena, który od początku typowany był na zwycięzcę, inne natomiast w ogóle.

Polskich fanów Eurowizji z pewnością interesuje, na którym miejscu, zgodnie z przewidywaniami specjalistów, uplasuje się Alicja Szemplińska z utworem Empires. 17-letnia wokalistka, która wygrała ostatnią edycję The Voice of Poland, zwyciężyła również w Szansie na Sukces, gdzie nagrodą główną była możliwość reprezentowania naszego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Piosenka, za której produkcję odpowiadają Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek, jest bardzo emocjonalna i pozwala Alicji na wykorzystanie swojego potencjału wokalnego. Czy to zapewni nam awans do finału po dwóch latach?

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja 2020 - przewidywania

Choć nie poznaliśmy jeszcze wszystkich utworów, które walczyć będą o zwycięstwo na Eurowizji 2020, specjaliści zajmujący się typowaniem wyników już przygotowali pierwsze zestawienie. W przypadku krajów, które nie wystawiły jeszcze kandydata, fani Eurowizji wzięli pod uwagę ich dotychczasowe pozycje. Zgodnie z pierwszymi przewidywaniami, Polska może uplasować się na 21. miejscu w rankingu.

Wywiady z Radio ESKA - Alicja Szemplińska
Najnowsze