Eurowizja 2020 - państwa oddadzą hołd odwołanemu konkursowi. To będzie magiczny widok!

2020-05-14 13:05
Wieża Eiffla
Autor: ZAKARIA ABDELKAFI/AFP/East News

Choć Eurowizja 2020 została odwołana ze względu na panującą na świecie pandemię koronawirusa, fani na całym świecie nie pozostaną z niczym. Poza wyjątkowym koncertem, w którym udział wezmą wszyscy reprezentanci krajów, które zadeklarowały chęć rywalizacji o zwycięstwo w Rotterdamie, w największych państwach na świecie powstaną wyjątkowe wizualizacje. O szczegółach na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 odwołana - ta informacja załamała wszystkich fanów najpopularniejszego konkursu muzycznego, który odbywał się regularnie od 1956 roku. W związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję o całkowitym odwołaniu go. To pierwsza taka sytuacja w trwającej ponad sześćdziesiąt lat historii imprezy, określanej przez wielu jako największe muzyczne święto. Konkurs Piosenki Eurowizji to zawsze wielkie show, podczas którego na scenie prezentują się bardzo barwne postacie. W tym roku, impreza miała mieć miejsce w Rotterdamie, a zwycięzcę mieliśmy poznać w sobotę, 16 maja 2020. O zwycięstwo dla Polski miała zawalczyć Alicja Szemplińska ze swoim singlem Empires, którego premiera odbyła się w finale programu Szansa na Sukces.

Na szczęście, wszyscy fani Eurowizji dostaną coś na otarcie łez. W sobotę 16 maja, czyli w dniu, kiedy miał się odbyć wielki finał konkursu, wyemitowany zostanie wyjątkowy koncert, którego polski tytuł to Światło dla Europy. Podczas widowiska, widzowie zgromadzeni w domach będą mogli obejrzeć teledyski niedoszłych reprezentantów czy posłuchać ich wykonania popularnego hitu eurowizyjnego. Jak się okazuje, na fanów Eurowizji czekać będzie jeszcze więcej niespodzianek.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Eurowizja 2020 - Światło dla Europy

W związku z faktem, że wydarzenie, które odbędzie się w miejscu odwołanego finału Eurowizji 2020 nosi tytuł Światło dla Europy, w kilku europejskich miastach będzie można zobaczyć nie lada atrakcję! Najpopularniejsze budynki zostaną oświetlone w hołdzie dla odwołanego Konkursu Piosenki Eurowizji. Rozbłysną:

  • Atomium - Belgia
  • Pałac Prezydencki - Cypr
  • Akropol - Grecja
  • Litewski Narodowy Teatr Opery i Baletu - Litwa
  • Wieża Eiffla - Francja
Najnowsze