Eurowizja 2020 - Little Big zwycięstwo mieli w kieszeni? Ta liczba mówi sama za siebie!

2020-05-22 16:26
Little Big
Autor: YouTube/Eurovision Song Contest

Żaden konkurs muzyczny nie budzi takich emocji, co właśnie Eurowizja. Niestety, w tym roku wydarzenie nie odbyło się, w wyniku pandemii koronawirusa. Jednym z zespołów, który walczył o zwycięstwo dla swojego kraju jest doskonale znany również w Polsce Little Big. Czy to właśnie ta grupa triumfowałaby w Rotterdamie? Być może. W sieci nie mają sobie równych. Więcej na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 - zespół Little Big miał szansę w tym roku na wielkie zwycięstwo? Niewątpliwie! Niedługo po tym, jak oficjalnie ogłoszono, że to właśnie popularna na świecie grupa będzie reprezentować Rosję na eurowizyjnej scenie w Rotterdamie, tysiące fanów konkursu nie miało wątpliwości, że pozostali uczestnicy mogą zacząć się obawiać. Little Big, w przeciwieństwie do wielu pozostałych uczestników, nie są zespołem, który odniósł sukces tylko w swoim kraju, ale właściwie na całym świecie. Świadczą o tym zarówno miliony wyświetleń pod opublikowanymi na ich kanale teledyskami, jak również wyprzedane koncerty, między innymi w Polsce.

Ostatecznie, fani Eurowizji nie mieli okazji przekonać się, czyj utwór zawładnął sercami Europejczyków, ponieważ w wyniku pandemii koronawirusa, wydarzenie zostało anulowane. To pierwsza taka sytuacja w trwającej ponad sześćdziesiąt lat historii konkursu. I choć liczba wyświetleń pod oficjalnymi klipami do eurowizyjnych propozycji nie zawsze jest wyznacznikiem sukcesu, to trzeba przyznać, że Little Big pozostawili konkurencję daleko w tyle.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Little Big - Eurowizja 2020

Little Big mieli zaprezentować w Rotterdamie swój najnowszy singiel zatytułowany Uno. Po zaledwie dwóch miesiącach od opublikowania teledysku na kanale Eurowizji, liczba wyświetleń zgromadzonych pod nim przekroczyła 100 milionów. Żadnemu z pozostałych, niedoszłych uczestników się to nie udało. Dla porównania, zwycięski hit z zeszłego roku - Arcade od Duncana Laurena ma zaledwie 23 miliony wyświetleń po ponad roku od premiery.

Również organizatorzy Eurowizji postanowili celebrować ten niewątpliwy sukces i zamieścili wideo z gratulacjami na oficjalnym kanale.

Najnowsze