Eurowizja 2020 - kto powinien wygrać? Fani konkursu stworzyli głosowanie, w którym wybiorą zwycięzcę!

2020-05-04 16:21 MK
Eurowizja
Autor: AP/East News

W związku z pandemią koronawirusa, zaplanowany na ten rok Konkurs Piosenki Eurowizji nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że fani nie wybiorą swoich zwycięzców. Jak się okazuje, miłośnicy wydarzenia zdecydowali się na zorganizowanie własnego głosowania, w którym można było głosować na ulubieńców. O co chodzi? Sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja 2020 - kto zwycięży w głosowaniu przygotowanym przez wielbicieli konkursu? To będzie zależało między innymi od internautów! Konkurs Piosenki Eurowizji to bez cienia wątpliwości jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na całym świecie. Miliony fanów nie tylko z Europy, z niecierpliwością wyczekują kolejnych jego odsłon. W tym roku, po raz pierwszy w historii, Eurowizja nie odbędzie się. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która całkowicie zmieniła funkcjonowanie światowej gospodarki, w tym także branży rozrywkowej. Wielbiciele imprezy muzycznej zrzeszeni w OGAE postanowili jednak przeprowadzić własny konkurs i wspólnie z internautami wyłonić zwycięzcę.

Eurowizja 2020 miała mieć miejsce w dniach 12-16 maja w Rotterdamie, w Niderlandach, w związku z zeszłoroczną wygraną reprezentanta jeszcze Holandii - Duncana Laurena. O wygraną dla naszego kraju miała walczyć Alicja Szemplińska - zwyciężczyni programu The Voice of Poland oraz specjalnego wydania Szansy na Sukces. I choć zarówno wykonawczyni utworu Empires, jak i pozostali kandydaci nie staną na eurowizyjnej scenie w tym roku, i tak zostaną poddani ocenie fanów konkursu.

Patryk Skoczyński o Eurowizji, Viki Gabor i swoich tajemnicach. Zaśpiewał piosenkę Dom! #SzybkaSeria

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja 2020 - głosowanie

Jak podaje OGAE International, 45 lokalnych klubów zrzeszających fanów Eurowizji miało przyznać punkty poszczególnym kandydatom. Będą one stanowiły 50% ostatecznych wyników, tak jak ma to miejsce w przypadku głosowania jurorskiego. Pozostałych 50% stanowić będą głosy internautów. Za pośrednictwem witryny https://www.mi-nomination.com/ogae2020efc, mogli oni głosować na swoich kandydatów. Ważne jest, że tak samo, jak w przypadku prawdziwej Eurowizji, można było oddać tylko jeden głos z danego urządzenia. Jakie będą ostateczne wyniki? Tego dowiemy się już niebawem. Mamy nadzieję, że Alicja Szemplińska zajmie wysokie miejsce!

Najnowsze