Eurowizja 2020 - gdzie i kiedy kolejny konkurs?

2019-05-19 14:28 k.w.
Eurowizja 2019 Azerbejdżan
Autor: Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji to muzyczne wydarzenie, które organizowane jest od 1956 roku. Za nami 64. edycja show, która organizowana była w Izraelu. Zarówno półfinały, jak i sam wielki finał, odbyły się w Tel Awiwie, czyli w drugim, pod względem wielkości, mieście Izraela. Gdzie i kiedy odbędzie się następna edycja, uwielbianego przez widzów, wydarzenia? Tego dowiecie się już teraz na ESKA.pl

Eurowizja 2020 - gdzie i kiedy kolejny konkurs? Podczas tegorocznej edycji show, o zwycięstwo w finale Konkursu Piosenki Eurowizji, walczyło 25 reprezentantów państw. Wśród nich byli przedstawiciele między innymi Islandii, Włoch, Czech czy też Malty. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla widzów niezliczone atrakcje - między innymi występ Madonny, Conchity Wurst czy też Mansa Zelmerlowa. Gdzie odbędzie się następna, 65. edycja Eurowizji?

Przeczytaj także: Eurowizja 2019: które kraje najwięcej razy zwyciężyły w konkursie?

Eurowizja 2020 - gdzie i kiedy kolejny konkurs?

Pierwsze dwa Konkursy Piosenki Eurowizji odbyły się odpowiednio - w Szwajcarii i Niemczech. Dopiero później zdecydowano, że kraj, który wygra kolejny konkurs, będzie miał prawo do przygotowania widowiska w kolejnym roku. I tak, kiedy w 1957 roku wygrała Holandia, w następnym roku zorganizowała ona Eurowizję. Pięciokrotnie w historii show, zdarzyło się jednak, że kraj który wygrał konkurs, nie podjął się przygotowania widowiska z powodów finansowych lub z braku odpowiedniej hali. W tym roku, Eurowizję wygrała Holandia i to właśnie w tym państwie odbędzie się przyszłoroczna edycja show. O szczegółach imprezy - mieście, w którym się odbędzie oraz dokładnej dacie imprezy, dowiemy się już wkrótce.

Najnowsze