Eurowizja 2019 Mołdawia: Anna Odobescu - Stay. Czym zaskoczy wokalistka?

2019-05-17 17:46 M.C.
Eurowizja 2019 Mołdawia: Anna Odobescu - Stay. Czym zaskoczy wokalistka?
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019 Mołdawia: Anna Odobescu - Stay

64. Konkurs Piosenki Eurowizji to występy muzycznych reprezentacji państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. Wszyscy artyści walczą o uznanie publiczności w półfinałach i finale. W gronie artystów jest też piosenkarka z Mołdawii. Anna Odobescu jedzie do Izraela z piosenką Stay. Czym ta utalentowana wokalistka może zaskoczyć publiczność? Czytajcie na ESKA.pl.

Eurowizja 2019 - Mołdawia w tym konkursie reprezentowana jest przez młodą i utalentowaną piosenkarkę. Anna Odobescu, bo o niej mowa, przyjechała do Izraela, by zaprezentować piosenkę Stay. Najlepszym wynikiem Mołdawii w Eurowizji było 3 miejsce w 2017 roku. Taką lokatę wywalczył zespół SunStroke Project. Czy Anna Odobescu zaskoczy wszystkich i osiągnie lepszy wynik w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji?

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - półfinał 16.05. Kto wystąpi w drugim półfinale konkursu?

Anna Odobescu - kim jest reprezentantka Mołdawii?

Anna Odobescu przyszła na świat 3 grudnia 1991 w Dubosary. Właściwie nazywa się Anna Vdovichenko. Piosenkarka ma szanse zaskoczyć publiczność swoim głosem i profesjonalnym przygotowaniem. Ukończyła bowiem wydział wokalny jazzowo–popowy na Transnistrian College of Music im. Antona Rubinsteina w Tyraspolu oraz na Akademii Muzycznej, Teatralnej i Plastycznej w Kiszyniowie.

Ze sceną oswajała się zaś na wielu konkursach wokalnych. Występowała między innymi w Petersburgu, Smoleńsku, Tyraspolu i Witebsku. Szansę reprezentowania Mołdawii w Eurowizji 2019 zyskała dzięki zwycięstwu w krajowych preselekcjach O Melodie Pentru Europa. To właśnie tam prezentowała piosenkę Stay, którą śpiewa też na scenie w Tel Awiwie.

Reprezentantka Mołdawii niestety nie awansowała do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Najnowsze