EUROWIZJA 2019: Margaret w szwedzkich preselekcjach. Gdzie i o której oglądać na żywo?

2019-02-09 20:54 rw
EUROWIZJA 2019: Margaret w szwedzkich preselekcjach. Gdzie i o której oglądać na żywo?
Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS

Tempo, to tytuł piosenki, która być może da Margaret zwycięstwo w 64. konkursie piosenki Eurowizji. Zanim jednak tak się stanie, gwiazda polskiej sceny muzycznej - startująca w barwach Szwecji - musi przebrnąć przez drugi półfinał i finał Melodiefestivalen. Gdzie i kiedy oglądać występ artystki na żywo? O której godzinie wyjdzie na scenę? Wszystkie szczegóły podrzucamy na ESKA.pl

Eurowizja 2019: Margaret w szwedzkich preselekcjach weźmie udział po raz drugi. Wcześniej, 2018 roku, swoich sił próbowała śpiewając megahit In My Cabana. Ostatecznie dostała się do wielkiego finału Melodiefestivalen i zajęła 7. miejsce. O bilet do Izraela i udział w 64. konkursie piosenki Eurowizji w barwach Szwecji, powalczy wykonując taneczny kawałek Tempo. Już na próbach pokazała, że będzie się liczyć w walce o zwycięstwo krajowych eliminacji. Trzymamy kciuki! Nie przegapcie i oglądajcie występ Margaret w szwedzkich preselekcjach na żywo. Gdzie, kiedy i o której godzinie?

Eurowizja 2019 - gdzie, kiedy szwedzkie preselekcje?

Szwedzkie preselekcje, czyli Melodiefestivalen, podzielone są na cztery półfinały. Pierwszy: 2 lutego; drugi 9 lutego; trzeci 16 lutego; czwarty 23 lutego. W każdy z czterech półfinałów szwedzkich preselekcji oglądamy siedmioro uczestników. Z każdego półfinału do finału krajowych eliminacji przechodzą kandydaci, którzy zajęli 1. i 2. miejsce. Zdobywca 3. i 4. miejsca weźmie udział w konkursie drugiej szansy.

Margaret wystąpi w drugim półfinale, 9 lutego 2019 roku. Gwiazda polskiej sceny muzycznej o zwycięstwo powalczy m.in. z Janem Malmsjo, Andreasem Johnsonem, czy Oscarem Enestadem. Miejscem wydarzenia będzie Malmo Arena w Malmo.

Melodiefestivalen 2019 online - szwedzkie preselekcje na żywo

Gdzie oglądać Melodiefestivalen na żywo? Zastanawiacie się, gdzie w TV i online szwedzkie preselekcje? Transmisja live dostępnA na stronie internetowej szwedzkiego nadawcy telewizyjnego www.svt.se oraz na Facebooku: www.facebook.com/svtmelodifestivalen. Szwedzkie preselekcje z udziałem Margaret rozpoczną się o godzinie 20:00. 

 

Eurowizja 2019 - piosenka Margaret

Tempo - to piosenka Margaret na Eurowizję 2019. Najpierw poznaliśmy ją w wersji wykonanej na żywo. Zgodnie z regulaminem Melodiefestivalen, utwór w wersji studyjnej, nie może być opublikowany przed i w czasie trwania krajowych eliminacji. Autorami kawałka są Anderz Wrethov, Jimmy Jansson, Laurell Barker i Sebastian von Koenigsegg.

Więcej o Eurowizji 2019:

Najnowsze