Eurowizja 2018 - wybrano najgorzej ubranego uczestnika! Nie jest to Netta!

2018-05-21 13:20
Eurowizja 2018 - wybrano najgorzej ubranego uczestnika! Nie jest to Netta!
Autor: Photo by Rolf Klatt/REX/Shutterstock / EAST NEWS Eurowizja 2018 - wybrano najgorzej ubranego uczestnika! Nie jest to Netta!

Wiemy, kto został najgorzej ubranym artystą, podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyniki podrzucamy na ESKA.pl

Eurowizja 2018, to wiele zaskoczeń i niespodziewanych momentów. Dla nas największą niespodzianką było odpadnięcie reprezentantów Polski na etapie półfinałów. Po tym, gdy poznaliśmy laureata 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, internauci nie chcą zapominać o tym wydarzeniu i z chęcią biorą udział w różnych plebiscytach. Właśnie przyznano nagrodę im. Barbary Dex 2018, czyli nieoficjalny tytuł najgorzej ubranego uczestnika ostatniego konkursu. 

Eurowizja 2018 - najgorzej ubrani

Tytuł najgorzej ubranego uczestnika 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, przypadł reprezentantce Macedonii, Eye Cue. Wokalistka występująca w Lizbonie z piosenką Lost & Found miała na sobie krótki, różowy kombinezon z szarymi elementami.

 

W czołowej piątce internetowego plebiscytu znalazły się jeszcze:

  • 2. miejsce - Jessica Mauboy, Australia
  • 3. miejsce - Sennek, Belgia
  • 4. miejsce - Vanja Radovanović, Czarnogóra
  • 5. miejsce - Netta, Izrael

Nagroda Barbary Dex - co to jest?

Nagroda im. Barbary Dex to internetowy plebiscyt, wymyślony przez Edwina van Thillo i Roba Paardekama. Nieoficjalny tytuł najgorzej ubranego uczestnika Konkursu Piosenki Eurowizji przyznany został po raz pierwszy w 1997 roku, reprezentantce Malty, Debbie Scerrie. Skąd nazwa internetowego plebiscytu? Wzięła się dzięki reprezentantce Belgii, Barbarze Dex. Wokalistka wystąpiła w 38. Konkursie Piosenki Eurowizji we własnoręcznie uszytej sukni, którą uznano za "okropną". Warto wspomnieć, że nagroda im. Barbary Dex w 2004 roku powędrowała do Andrzeja "Piaska" Piasecznego, który wyszedł na scenę w sztucznym futrze, a w trakcie występu z piosenką 2 Long, zrzucił go z siebie.

Eurowizja 2018 - jak głosowało polskie jury i publiczność?

Autor: brak danych

  Eurowizja 2018 już za nami. Tegoroczny finał był bardzo emocjonujący. O główną wygraną walczyło 26 państw, a niemal każde z nich miało ogromną szansę na zwycięstwo! Dzięki głosom telewidzów ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Netta - reprezentantka Izra

 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze