Eurowizja 2018 - piosenka ze Szwecji. Kim jest Benjamin Ingrosso?

2018-05-11 0:12
Eurowizja 2018 - piosenka ze Szwecji. Kim jest Benjamin Ingrosso?
Autor: Fot. YouTube/EurovisionSongContest Screen z nagraniem Youtube

Szwecja na Eurowizji od lat odnosi sukcesy. Czy Benjamin Ingrosso zachwyci Europę i da Szwecji kolejny powód do radości?

Eurowizja 2018 rozpoczęta. Laureata 63. Konkursu Piosenki Eurowizji poznamy już w sobotę 12 maja. Czy zwycięzcą Eurowizji 2018 zostanie wokalista ze Szwecji? Tegorocznym reprezentantem jest Benjamin Ingrosso, który podczas konkursu wykona taneczny utwór zatytułowany Dance You Off. Zanim jednak młody, szwedzki piosenkarz awansował do finału, musiał zaprezentować się podczas półfinału 10 maja. Tego dnia o awans do finału walczył też reprezentant Polski, którym był Gromee. Nasz kandydat niestety nie przeszedł dalej.

Kim jest Benjamin Ingrosso? 

Benjamin Ingrosso jest 20-letnim szwedzkim piosenkarzem i autorem piosenek pochodzenia włoskiego. Wygrywając Melodifestivalen 2018 Benjamin został reprezentantem Szwecji w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Benjamin ma ogromne doświadczenie sceniczne. Chłopak występował na desach teatru. Od 2014 roku zajmuje się już tylko muzyką. Już w 207 roku Benjamin brał udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji. Zajął wtedy 5 miejsce.

Już teraz sprawdźcie, jak brzmi piosenka ze Szwecji na Eurowizję 2018:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze