Eurowizja 2017: Gosia Andrzejewicz, Ada Szulc i inni w polskich preselekcjach!

2017-01-08 12:25

Eurowizja 2017 budzi ogromne emocje. Powoli wydłuża się lista polskich artystów, którzy chcieliby reprezentować Polskę w tegorocznym finale. Kto powalczy o wyjazd na Ukrainę? Szczegóły na ESKA.pl

Eurowizja 2017 odbędzie się na Ukrainie dzięki wygranej Jamali. Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 zostanie  zorganizowany w maju. Zanim jednak do tego dojdzie czekają nas krajowe eliminacje do konkursu, podczas których wyłonieni zostaną kandydaci do tegorocznej konkurencji. Później zwycięzcy o miejsce w finale powalczą w dwóch konkursach półfinałowych. Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2017?

Eurowizja 2017: polskie preselekcje

O tym dowiemy się podczas krajowych eliminacji. Polskie preselekcje do Eurowizji 2017 odbędą się 11 lutego i będą transmitowane przez TVP1. W koncercie weźmie udział od 5 do 10 artystów, którzy powalczą o bilet na Eurowizję 2017. Ostateczną listę poznamy 27 stycznia. Zanim jednak to nastąpi napływać będą informacje od artystów, którzy informują o zgłoszeniu się do krajowych eliminacji. Wcześniej okazało się m.in., że do polskich preselekcji zgłosił się m.in. Mateusz Maga z piosenką First Kiss. Teraz jak donosi Super Express lista wydłużyła się o kilka następnych muzyków takich jak: Gosia Andrzejewicz, Marta Zalewska, grupa Helolove z Adą Szulc i Arkadiusz Matuszak.

Najnowsze