Eurowizja 2015: Szwecja skopiowała utwór Davida Guetty? Posłuchaj utworu Heroes Mansa Zelmerlowa [VIDEO]

2015-05-25 12:11
Mans Zelmerlow w utworze Hereos
Autor: print screen YouTube Utwór Hereos jest bardzo podobny do kawałka Lovers On The Sun Davida Guetty

Eurowizja 2015 - czy piosenka reprezentanta Szwecji to plagiat? Internauci zauważyli niezwykłe podobieństwo utworu Heroes w wykonaniu Mansa Zelmerlowa do utworu Lovers On The Sun autorstwa Davida Guetty i Sama Martina. Posłuchajcie obu piosenek i oceńcie sami!

Mans Zelmerlow na Eurowizji 2015 w Wiedniu od samego początku określany był mianem faworyta tegorocznego konkursu. Młody Szwed, który kilka razy wystąpił w Polsce (m.in. na gali Eska Music Awards w 2008 roku), na Eurowizję przygotował utwór Heroes. Kawałek od razu wpada w ucho. Jest bardzo żywiołowy i melodyczny. Do tego sama oprawa wizualna występu Mansa Zelmerlowa robiła ogromne wrażenie. Reprezentant Szwecji na scenie Eurowizji zatańczył z... rysunkowymi postaciami.

Nie wpisuj to.jest na Facebooku - wirus czy awaria? Dowiedz się więcej >>

Niestety na idealnym występie Mansa Zelmerlowa na Eurowizji pojawiła się pewna rysa. Otóż w komentarzach pod zamieszczonym na YouTube występie Szweda pojawiły się sugestie, że utwór Heroes bardzo przypomina kawałek Lovers On The Sun w wykonaniu Davida Guetty i Sama Martina. Piosenki są do siebie podobne przede wszystkim w partii wokalnej. Czy zgadzacie się z opiniami Internautów? Utwór Heroes powinien zostać zdyskwalifikowany, czy jest na tyle dobry, że zasługuje na uwagę?

>>>EUROWIZJA 2015: Monika Kuszyńska pokazuje zdjęcia z drugiego półfinału

>>>EUROWIZJA 2015 online - oglądaj transmisję LIVE z występu Moniki Kuszyńskiej

Mans Zelmerlow w utworze Heroes. Kawałek jest bardzo chwytliwy. Niestety przypomina również utwór Davida Guetty:

 

David Guetta ft. Sam Martin - Lovers On The Sun:

W muzycznym nastroju po Eurowizji utrzyma was bollywoodzka produkcja Soundtrack. To niesamowite połączenie musicalu, dramatu i… romansu. Młody mężczyzna przeprowadza się do Bombaju, by spełniać muzyczne marzenia. Oglądaj teraz:

deri

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze