Eurowizja 2014 - półfinał, zapis relacji na żywo. Donatan i Cleo awansowali do finału! [RELACJA + VIDEO]

2014-05-09 1:11

Eurowizja 2014 - relacja online z drugiego półfinału. 8 maja na scenie w Kopenhadze zabrzmiało We Are Slavic/My Słowianie Donatana i Cleo. Jak wypadli Polacy? Polska znajdzie się w finale Eurowizji 2014!

Eurowizja 2014 - relacja online na ESKA.pl. Śledź u nas relację z drugiego półfinału Eurowizji 2014. W czwartkowym półfinale pojawi się nasz kraj. Z numerem 5 wystąpią Donatan i Cleo z utworem My Słowianie/We Are Slavic.

Przypominamy, że za nami już pierwsze półfinały, które miały miejsce 6 maja. Miejsce w finale zapewnili sobie już: Armenia, Azerbejdżan, Czarnogóra, Holandia, Islandia, Rosja, San Marino, Szwecja, Ukraina i Węgry.

Tradycyjnie6 krajów już na starcie miało miejsce w finale. Są to: Dania (organizator i zwycięzca Eurowizji 2013) oraz Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja i Wielka Brytania - jako najwięksi płatnicy Europejskiej Unii Nadawców.

Teraz przed nami kolejne emocje! Z pewnością większe, bo będziemy mieli okazję po kilku latach znowu usłyszeć Polskę na konkursie Eurowizji. Startujemy już o godzinie 21.00. Bądźcie z nami i kibicujcie Donatanowi i Cleo!

Chcesz być na bieżąco? Naciśnij F5

23:02 - Donatan i Cleo w finale Eurowizji 2014. To już oficjalna znajomość. W sobotę o 21 Polacy zmierzą się z resztą uczestników. Oprócz Polski awansowali również: Szwajcaria, Słowenia, Grecja, Norwegia, Malta, Białoruś, Finlandia, Austria i Rumunia.

23:00 - Donatan i Cleo awansowali! GRATULUJEMY!

22:55 - Za chwilę poznamy wyniki!

22:50 - Mieliśmy okazję usłyszeć jakie piosenki przygotowali założyciele Eurowizji czyli piątka państw, które automatycznie trafiają do finału. No i oczywiście gospodarze - Duńczycy.

22:38 - Linia zamknięta. Werdykt już zapadł. Czekamy na liczenie głosów i ostateczne ogłoszenie tego, kto będzie występował w finale. Mamy przeczucie, że Donatan i Cleo będą w dziesiątce.

22:33 - Jeśli chcecie zagłosować pospieszcie się, głosowanie za chwilę będzie zamknięte i będziemy już czekać tylko na werdykt.

22:30 - I jak? Głosujecie? Piszcie w komentarzach, który występ Waszym zdaniem wypadł najlepiej!

22:25 - Wiecie, że w Australii Eurowizję oglądają miliony telewidzów? Właśnie obserwujemy występ nieoficjalnej reprezentacji Australii, która niestety ma trochę za daleko do Europy by brać udział w konkursie, ale bardzo chciała zaznaczyć swoją obecność. Jessica Mauboy z Australii śpiewa na głównej scenie.

22:17 - Głosowanie otwarte. Można głosować telefonicznie pod numerem 7043046XX, gdzie XX to numer uczestnika lub wysłać SMS na numer 73500 wpisując w treść numer uczestnika. Niestety z Polski nie możemy głosować na Donatana i Cleo. Mimo wszystko to był bardzo dobry konkurs!

22:14 - Paula Sailing i Ovi z Rumunii pojawili się już w konkursie Eurowizji kilka lat temu i zajęli trzeci miejsce. Czy tym razem się uda? Klubowa aranżacja w połączeniu z bardzo pięknie wyglądającą wokalistką może poskutkować. Niesamowita oprawa, Paula znikała i pojawiała się w innych miejscach sceny! To ostatni występ z piętnastki.


22:10 - Tinara Kovac ze Słowenii zapewniała, że występowała na jednej scenie z Robertem Plantem z Led Zeppelin. Nie słychać tego w jej muzyce. Zaczęła świetnie od partii fletu, ale refren brzmi dosyć nijako. Publice się podobało, może dlatego, że wyglądała naprawdę świetnie, a i możliwości głosu nie da się podważyć. Czy będzie w finale?

22:07 - Freaky Fortune i Risky Kidd dokonali bardzo nietypowej mieszanki. Pomieszali hip-hop z ciężkim elektro i muzyką techno. Zresztą powstała z myślą o scenie klubowej. Czy takie połączenie może dać im finał? Na pewno pomoże to, że są bardzo przystojni.


22:02 - Rekordy Eurowizji bywają przezabawne - tym razem sprawdzili kto w historii Eurowizji najwięcej razy... się oblizał. Hmmm... Czas na Greków!

22:00 - Reprezentant Szwajcarii Sebalter nie jest najbardziej popularnym wykonawcą w swoim kraju, ale dostał szansę i wygląda na to, że ja wykorzystał. Chwytliwy motyw gwizdania, a na koniec niesamowite wrażenie robiła brawurowa partia skrzypiec.


21:54 - Tijana z kawałkiem To The Sky chyba nie wyróżniła się niczym wyjątkowym. Ot - porządna popowa produkcja radiowa. Komentator określił to "chyba mamy z głowę tę piosenkę w finale".

21:52 - Duże zaskoczenie ze strony reprezentanta Białorusi - Teo. Jego kawałek Cheesecake czyli po prostu "sernik" to bardzo funkujący, niesłychanie rytmiczny i bujający do tańca hit, który może sporo namieszać w tegorocznym finale. Ale czy Teo się tam dostanie? Powinien! Na scenę wchodzą Macedończycy.


21:48 - Scenę opanowała reprezentacja Irlandii. Can-Linn i Kasey Smith, która część życia spędziła w Nashville przesiąkając muzyką tradycyjną. Can-Linn to po irlandzku śpiewać razem. Komentatorzy TV zachwycają się wizualizacjami, które stoją ich zdaniem na światowym poziomie.


21:45 - Finowie z Softengine zaprezentowali swój przebój (najczęściej grany utwór w Finlandii!) Something Better. Niezły pop-rockowy kawałek w bardzo podobnej stylistyce jak Coldplay tylko bardziej przebojowo. Chłopaki mają 17-19 lat, wszystko jeszcze przed nimi, a dziewczyny i tak do nich wzdychają! Szczególnie fińskie.

21:40 - Litewska absolwentka wokalistyki jazzowej Vilija Matačiūnaitė oprócz trudnego naziwska ma też niespotykany talent. Bardzo czarne wykonanie połączone z niesamowitą aranżacją łączącą wszystko co najlepsze we współczesnej muzyce musiało zrobić wrażenie. To musi być awans do finału!


21:35 - Conchita Wurst czyli najbardziej kontrowersyjny uczestnik! Drag queen z Austrii z piosenką Rise Lika A Phoenix. Conchita zawsze marzyła o występie na Eurowizji i wielokrotnie podejmowała próbę dostania się do finału. W końcu udało się, jest w eliminacjach. Uda się?


21:30 - Wypadło świetnie. Od pierwszych taktów bitu Donatana na publice słychać było entuzjazm. Cleo ze swoim głosem i charakterystycznymi piskami zdecydowanie podołała olbrzymiemu wyzwaniu jakim jest występ przed tak wielką publiką. Brawo dla naszych! Trzymajmy kciuki.


21:25 - Duże zaskoczenie ze strony The Shin & Mariko reprezentujących Gruzję. Zaczęło się od muzyki etnicznej, a przeszło do klasycznego popu. Gruziński wymieszany z angielskim. Bardzo ciekawe. A teraz Donatan i Cleo!

21: 22 - Carl Espen reprezentujący Norwegią w brawurowy sposób wykonał piosenkę Silent Storm. Publika była zakochana. Co ciekawe Carl ma na koncie m.in. udział w wojnie w Kosowie oraz pracę jako bramkarz w klubie dla metalowców. Jego wykonanie nie brzmiało jakby był gruboskórny. Wręcz przeciwnie.


21:20 - reprezentująca Izrael Mei Finegold z utworem Mei Finegold szybko zjednała sobie publikę. Znakomity głos, bardzo dynamiczna i monumentalna aranżacja i piosenka z dużym hitowym potencjałem. To było coś!


21:15 - pierwszy występ za nami. Na scenie zaprezentowali się reprezentanci Malty - zespół Fireflight z kawałkiem Coming Home. Połączenie męskiego i damskiego wokalu w tradycyjnej kompozycji z dużą energią.

21:05 - Otwarcie drugiego półfinału za nami. Nieprawdopodobny popis choreografii, kapitalny układ taneczny, kaskaderskie popisy i oczywiście muzyka. Zaskakująca muzyka - rozpoczęło się od skrzypcowego solo, a w trakcie mogliśmy usłyszeć i dubstepowe "wiertarki" i mocne taneczne perkusje. Niesamowite wykonanie tradycyjnej duńskiej piosenki z lat 20.!

21:00 - Ruszamy! Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów!

20:55 - Emocje wśród tysięcy telewidzów w Polsce rosną. Zostało tylko pięć minut. Wyobraźcie sobie jak teraz czują się Donatan i Cleo!

20:35 - Atmosfera w Kopenhadze, mimo padającego deszczu jest gorąca. Już dziś drugi półfinał z udziałem reprezentantów Polski - Donatana i Cleo. Prezentacja sceniczna polskiego utworu wygląda bardzo dobrze, ciekawie i wyróżnia się na tle pozostałych. Akredytowani na 59. Konkurs Piosenki Eurowizji dziennikarze twierdzą, że Polska powinna dostać się do sobotniego finału - dają nam 9. miejsce (na 15). Polscy artyści są dobrze przygotowani, a Cleo znakomicie czuje się i wygląda na scenie. Trzymajmy kciuki, bo "to co nasze jest najlepsze! - Łukasz Smardzewski, rzecznik prasowy eurowizja.org.

20.00 - Już zaraz usłyszymy Polskę, która wystąpi z numerem pięć. Nasz kraj będzie musiał zmierzyć się z aż 14 krajami. Sprawdźcie na ESKA.pl jakimi >>> Przy okazji przypominamy Wam wykon We Are Slavic/My Słowianie.


 


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze