Eurowizja dostanie Oscara? Nominacja wywołała falę komentarzy

2021-03-17 11:03
Oscary - statuetka
Autor: libreshot.com, CC0 Public Domain

Eurowizja pojawiła się na językach nie tylko z powodu wyboru polskiego reprezentanta. Jak wiadomo, do Rotterdamu pojedzie Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Tymczasem o konkursie stało się głośno za sprawą nominacji do Oscarów 2021. Na liście nominowanych w kategorii Najlepsza oryginalna piosenka pojawił się utwór Husavik. Pochodzi on z filmu Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga. Czy to oznacza, że Eurowizja ma szansę na nagrodę? Wyjaśniamy wątpliwości.

Oscary 2021 zostaną przyznane już w kwietniu. Wśród nominowanych znalazła się piosenka Husavik, która pochodzi z filmu o Eurowizji. Wiele osób uważa, że popularny konkurs ma szansę na statuetkę. Jak się okazuje, jest to nieprawdą. Piosenka Husavik pochodzi z filmu Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga, który można znaleźć na Netflixie. Film opowiada o losach islandzkiego zespołu Fire Saga, który ma reprezentować swój kraj na Eurowizji. Nie jest to jednak proste, ponieważ konkurencja jest duża, a scena sprawia figle. Ostatecznie Islandii udaje się wygrać. Oznacza to więc, że sam Konkurs Piosenki Eurowizji nie dostanie Oscara, ponieważ piosenka pochodzi z filmu o konkursie, a nie bezpośrednio z niego. Mimo wszystko fani Eurowizji są podekscytowani nominacją dla piosenki, która nawiązuje do ich ulubionego konkursu.

Eurowizja 2021 - 19-letni Tusse z Demokratycznej Republiki Konga reprezentuje Szwecję

Oscary 2021 - nominowane piosenki

Husavik to tylko jedna z pięciu piosenek, które w 2021 roku mają szansę na statuetkę. Na liście znalazł się także utwór Io Sì (Seen) z filmu Życie przed sobą. Napisany został przez Diane Warren, a wykonuje go Laura Pausini. Nominację dostały także piosenki Hear My Voice z Procesu Siódemki z Chicago, Fight for You z Judas and the Black Messiah oraz Speak Now z One Night in Miami. Eksperci nie są zgodni co do głównego faworyta, a więc każdy z nominowanych utworów ma dużą szansę na nagrodę.

Oscary 2021 - kiedy, godzina, gdzie oglądać

Ceremonia rozdania nagród Akademii Filmowej odbędzie się w niedzielę 25 kwietnia. Jak co roku, gala zostanie zorganizowana w teatrze Dolby Theatre w Los Angeles. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat godziny transmisji, ale najprawdopodobniej będzie to około godziny 2:00. Realizacją telewizyjną wydarzenia zajmuje się amerykańska stacja ABC. W Polsce galę będzie można zobaczyć na Canal+.

Sonda
Oscary 2021 - najlepszy film. Kto wygra?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze