EURO 2020: Martin Garrix autorem hymnu Mistrzostw Europy! Kiedy premiera?!

2019-11-30 18:19 RW
EURO 2020: Martin Garrix autorem hymnu Mistrzostw Europy! Kiedy premiera?!
Autor: Harold Versteeg | Hollandse Hoogte / EAST NEWS EURO 2020: Martin Garrix autorem hymnu Mistrzostw Europy! Kiedy premiera?!

Martin Garrix, czyli postać znana we wszystkich środowiskach muzycznych, autorem oficjalnego hymnu Mistrzostw Europy w piłce nożnej! Holenderski DJ i producent zadba, by kibice jeszcze bardziej poczuli wyjątkową atmosferę, a piłkarze motywację do gry. Kiedy premiera utworu? Co o nim wiadomo? Przekonajcie się i sprawdźcie garść szczegółów - na ESKA.pl!

EURO 2020: piosenka rozgrzeje wszystkich kibiców, a piłkarzom doda motywacji. W Mistrzostwach Europy, jak już wiadomo, weźmie udział reprezentacja Polski, która bez problemu poradziła sobie ze swoimi rywalami w eliminacjach. Za stworzenie utworu na prestiżową imprezę odpowiada holenderski DJ i producent, Martin Garrix. Autor wielu hitów numer 1 niespodziewanie pochwalił tą informacją, podczas wydarzenia RAI Amsterdam.

Zobacz: MECZE POLSKI 2020/2021 - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

EURO 2020: Martin Garrix

Martin Garrix napisze oraz wyprodukuje oficjalny hymn UEFA EURO 2020! Holenderski producent poinformował o tym, podczas Amsterdam Dance Event, w sobotę, 19 października. Warto dodać, że rodzinny dla 23-letniego artysty Amsterdam będzie jednym z 12 miast gospodarzy finałów Mistrzostw Europy.

Samo ogłoszenie tej wiadomości było nietypowe i jednocześnie spektakularne. Garrix został przywitany przez publiczność, a chwilę później na scenie pojawił się mężczyzna, który wręczył producentowi Puchar Henriego Delaunaya - trofeum, które jest wręczane zwycięzcy Mistrzostw Europy. Na gigantycznych ekranach pojawiło się potwierdzenie, że 23-latek będzie oficjalnym muzycznym artystą przyszłorocznego turnieju. 

EURO 2020: piosenka, hymn

Piosenka na Euro 2020 oficjalnie została zapowiedziana. Hymn Euro 2020 ma zostać ujawniony wiosną 2020 roku. Zresztą, jak podaje na swojej oficjalnej stronie internetowej UEFA, w kawałku ma pojawić się współpraca z innym wykonawcą. Kawałek po raz pierwszy na żywo zostanie wykonany podczas ceremonii otwarcia Euro 2020 na stadionie Olimpico w Rzymie, 12 czerwca 2020. 

Piosenka na Euro 2020 stanie się również jednym z ważniejszych hitów przyszłorocznych wakacji. Będzie rządził na stadionach, w pubach oraz domach kibiców na całym świecie! Spodziewać się należy, że będzie to numer z wpadającą do głowy melodią - tak by wszyscy kibice, niezależnie od muzycznych upodobań, mogli się przy niej bawić i świętować Mistrzostwa Europy. 

Martin Garrix w rozmowie z www.uefa.com, powiedział:

To niewiarygodny zaszczyt, że zostałem poproszony o stworzenie oficjalnej piosenki na UEFA EURO 2020 i jestem bardzo podekscytowany, że każdy będzie mógł ją usłyszeć. Euro 2020 zbliży i zjednoczy fanów z całego świata, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i mam nadzieję, że dzięki mojej piosence wszyscy w Europie poczują się, jakby byli jej częścią!

Martin Garrix zdecydowanie zasłużył na to, by być autorem oficjalnej piosenki na Euro 2020. Producent trzy razy z rzędu (2016, 2017, 2018) otrzymywał tytuł najlepszego didżeja, wg głosujących w ramach zestawienia prestiżowego magazynu DJ Magazine. Artysta ugruntował swoją pozycję, jako jeden z najlepszych producentów muzyki elektronicznej na świecie, wypuszczając takie hity, jak: Wizzard, Scared To Be Lonely (z Dua Lipa), Don't Look Down (z Usherem), czy In The Name Of Love (z Bebe Rexha). Nie można zapominać jednak, że wszystko zaczęło się od megahitu Animals.

Euro 2020 - kiedy i gdzie

UEFA EURO 2020 po raz pierwszy odbędzie się na całym kontynencie. Wszystko to w ramach obchodów 60. rocznicy Mistrzostw Europy. Wydarzenie odbędzie się w 12. miejscach. Miasta - gospodarze, to: Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym i Petersburg.

Martin Garrix stworzy hymn Euro 2020, ale warto wspomnieć, że cztery lata temu - zaszczyt stworzenia oficjalnej piosenki Euro 2016 - dotknął Davida Guettę. Francuski producent rozgrzał publiczność w Europie hitem This One's For You. Do współpracy nad piłkarskim hitem zaprosił utalentowaną Zarę Larsson. 

Fani muzyki i piłki nożnej mogą wygrać spotkanie z Martinem Garrixem podczas losowania grup UEFA EURO 2020 w Bukareszcie 30 listopada. Konkurs odbywa się na stronie www.euro2020.com/Martin-Garrix.

Najnowsze