Ekipa Friza skopiowała piosenkę? Popularny youtuber mocno o twórcach

2021-07-27 10:57
Ekipa
Autor: fot. TVN/Wojciech Kurczewski

W ostatnim czasie Ekipa Friza przechodzi kryzys wizerunkowy. Youtuberzy zostali skrytykowani za zamieszczenie w sieci utworów, które miały być dostępne tylko dla posiadaczy ich albumu w wersji deluxe, jak również za wysadzenie w powietrze sprawnego auta. Teraz oliwy do ognia dolał Sylwester Wardęga, który w wideo poświęconym Ekipie zarzucił im plagiat.

Ekipa Friza skopiowała piosenkę od serbskiego artysty? Taki zarzut pojawił się już kilka tygodni temu, niedługo po premierze debiutanckiego krążka Sezon 3, jednak naprawdę głośno zrobiło się o nim po filmie, jaki na swoim kanale opublikował Sylwester Wardęga. Znany youtuber wziął sobie za cel udowodnienie, że członkowie najpopularniejszej grupy polskiego YouTube'a są hipokrytami. Jednym z dowodów na potwierdzenie jego tezy miał być fakt, jakoby na płycie Sezon 3, która bije rekordy popularności, miał pojawić się plagiat wydanego cztery lata wcześniej utworu muzycznego. Mowa o piosence Shadow, która znalazła się na wersji deluxe krążka.

Sylwester Wardęga zamieścił w swoim wideo dowód na to, że kawałek Shadow brzmi identycznie jak Opasne Frekvencije serbskiego artysty Zyce. W cieszącym się wielkim zainteresowaniem filmiku pojawiły się screeny rozmowy z twórcą numeru, w której przyznał on, że nie miał pojęcia o istnieniu Ekipy i tym bardziej nie pozwolił na wykorzystanie swojego utworu. Co na to Friz?

Friz kiedyś i dziś

Ekipa skopiowała piosenkę? Friz reaguje

Po premierze głośnego filmu Wardęgi wszyscy z niecierpliwością czekali na komentarz któregoś z członków Ekipy. Za pośrednictwem Twittera Friz dał do zrozumienia, że obejrzał wideo, jednak w żaden sposób nie odniósł się do zarzutów popularnego twórcy.

Zazdro tego wulkanu w tle - napisał.

Fani Ekipy nie kryją swojego rozczarowania reakcją lidera Ekipy. Myślicie, że Friz i popularni członkowie największego projektu polskiego YouTube skomentują doniesienia na ich temat?

Najnowsze