Egzamin zawodowy styczeń 2022 - WYNIKI. Ile procent i punktów, żeby zdać?

2022-01-10 10:21
Egzamin zawodowy styczeń 2022 - WYNIKI. Ile procent, żeby zdać?
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Egzamin zawodowy styczeń 2022 - WYNIKI. Ile procent, żeby zdać?

Ile punktów trzeba mieć, żeby zdać egzamin zawodowy 2022? Z takim pytaniem mierzą się wszyscy, którzy liczą, że uda im się uzyskać świadectwo uzyskania kwalifikacji w zawodzie. Po latach nauki przyszedł czas na weryfikację wiedzy w części pisemnej i praktycznej. Co trzeba wiedzieć, jeśli chodzi o wytyczne przekazane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Egzamin zawodowy styczeń 2022 - ile procent, żeby zdać?

Egzamin zawodowy styczeń 2022 - wyniki emocjonują uczniów, którzy liczą, że uda uzyskać im się odpowiednie kwalifikacje. Ile procent, żeby zdać egzamin zawodowy 2022? Ile punktów trzeba mieć? Odpowiadamy serwując przy tym wszystkim najważniejsze informacje. Dużym wyzwaniem jest zmierzenie się z arkuszami, jakie przekazuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Do ostatniej chwili nie wiadomo, co i jakie zadania będzie trzeba rozwiązać. Egzamin zawodowy to swego rodzaju forma oceny poziomu opanowania ‎przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie przeprowadzany jest w formule 2012, 2017 oraz 2019. Wszystko zależy od tego, kiedy dana osoba rozpoczęła naukę. Warto pamiętać, iż Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje informatory, które zawierają m.in. ‎przykładowe pytania i ‎zadania.

Egzamin zawodowy 2022 - WYNIKI. Kiedy będą i gdzie szukać?

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Egzamin zawodowy styczeń 2022 - ile procent, żeby zdać?

Wyniki egzaminu zawodowego, tak jak ósmoklasisty i maturalnego, to zawsze duży stres. W przypadku egzaminu dojrzałości, ale egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie stres jest podwójny, ponieważ trzeba uzyskać odpowiednią liczbę punktów w dwóch etapów. Egzamin zawodowy to część pisemna, która trwa 60 minut. Przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna ‎jest prawidłowa. ‎Część pisemna może być zdawana z wykorzystaniem wydrukowanych papierowych arkuszy ‎egzaminacyjnych lub przy komputerze. Pozytywny wynik egzaminu zawodowego w części pisemnej daje co najmniej 50 procent punktów możliwych do uzyskania, czyli minimum ‎‎20 punktów. Wynik egzaminu zawodowego ustala i przekazuje komisja okręgowa.

Matura 2022 - kiedy egzaminy? Kiedy wyniki?

Drugi etap, to część praktyczna i trwa ona nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut. Przeprowadzana jest w formie testu praktycznego, polegającego na wykonaniu przez zdającego ‎‎zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym na stanowisku ‎‎egzaminacyjnym. Czas trwania części praktycznej egzaminu zawodowego dla konkretnej ‎kwalifikacji określony ‎jest w informatorze.‎ Dodatkowo na zapoznanie się z treścią zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu ‎egzaminacyjnym ‎oraz z wyposażeniem stanowiska egzaminacyjnego zdający ma 10 minut, ‎których nie wlicza ‎się do czasu trwania części praktycznej egzaminu zawodowego. Żeby zdać z części praktycznej trzeba mieć, co najmniej 75 procent punktów możliwych do uzyskania. ‎

Sonda
Czy piszesz egzamin zawodowy 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze