Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Egzamin ósmoklasisty 2021 - przecieki w sieci! Czego spodziewać się na egzaminie?

2021-05-18 12:48

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni uczniowie VIII klas szkół podstawowych przystąpią do testu sprawdzającego zdobytą przez nich wiedzę. W sieci, jak co roku, zaczynają pojawiać się rozmaite przecieki. Czy można im zaufać? Czego uczniowie mogą spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty 2021 - przecieki zadań z arkuszy regularnie pojawiają się w sieci. Im bliżej sesji egzaminacyjnej, tym łatwiej natrafić na strony internetowe, które rzekomo oferują listę zadań, z jakimi będą musieli zmierzyć się przystępujący do egzaminów ósmoklasiści. W tym roku egzamin ósmoklasisty będzie miał miejsce w maju, a nie w kwietniu, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach. 25 maja odbędzie się sprawdzian wiedzy z języka polskiego, dzień później z matematyki, natomiast 27 maja uczniowie rozwiążą test z wybranego przez siebie języka obcego. Decyzja ta wynika z faktu, że uczniowie często błędnie traktowali koniec sesji egzaminacyjnej jako koniec roku szkolnego.

Jeśli chodzi o przecieki z egzaminu ósmoklasisty, to nie dajcie się nabrać! Każdy z arkuszy jest zabezpieczany i nie można go zobaczyć przez rozpieczętowaniem w sali egzaminacyjnej. Odwiedzanie stron oferujących tak zwane przecieki może wiązać się z zawirusowaniem komputera/smartfona czy też utratą pieniędzy, bo często za tego typu oszukaną usługę należy wcześniej zapłacić. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje sposób, dzięki któremu ósmoklasiści mogą lepiej przygotować się do egzaminu.

Quiz. Egzamin ósmoklasisty. Najłatwiejsze pytania. Dasz radę?

Pytanie 1 z 12
W którym z wyrazów pisownia "rz" jest zgodna z tą samą szczegółową zasadą ortograficzną, co zastosowana w wyrazie "przyjemności"?

Egzamin ósmoklasisty 2021 - przecieki

W tym roku uczniowie przystępujący do egzaminu ósmoklasisty mogą liczyć na mniejszą ilość zagadnień do przyswojenia. Ma to oczywiście związek z utrudnieniami w realizacji podstawy programowej ze względu na sytuację epidemiologiczną. Jak zatem najlepiej przygotować się do egzaminu? Bardzo dobrym sposobem jest rozwiązywanie arkuszy z lat ubiegłych. Pozwala to na poznanie schematu, w jaki konstruowane są zadania. Poniżej przypominamy artykuł z grudnia 2020 roku, w którym uwzględnione są wszystkie zagadnienia, jakie nie obowiązują w tym roku. Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszym quizie, który na pewno pozwoli wam na utrwalenie wiedzy.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?